لاریجانی: طرح معامله قرن‌ ‌رذیلانه است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ روز قدس تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی ‌عصر امروز ‌در حاشیه افتتاح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) قم در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن روز قدس‌ گفت: این روز توسط امام خمینی (ره) با یک دوراندیشی بسیار بزرگ پایه‌گذاری شد و قطعا یک یادگار بزرگ برای ملت ایران در زمینه دفاع از مظلومان به ویژه مردم مظلوم فلسطین محسوب می‌شود که البته خوشبختانه هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان یک جریان وسیع در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ایجاد می‌شود.

اهم اظهارات رییس مجلس را به نقل از تسنیم بخوانید؛

*{با اشاره به برنامه‌ریزی و تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح معامله قرن}: قطعا این طرح، طرحی رذیلانه بوده و در واقع به معنای اسقاط حق سکنی مردم فلسطین از وطن خودشان است و این کشورهای به دنبال آن هستند که با زرورق‌هایی مانند منابع مالی دست مردم فلسطین را از وطنشان قطع کنند.

*نکته جالب این است که اصل منابع مالی برای اجرای طرح معامله قرن توسط کشورهای پولدار خلیج فارس تامین شده و قطعا این بدبختی کشورهای مذکور است که با پولشان می‌خواهند مردم فلسطین را از وطنشان محروم کنند. 

*با توجه به شرایط حساس امسال، حضور مردم در راهپیمایی روز قدس یک فریاد رسا در مخالفت با اقدامات صورت گرفته خواهد بود و ان شاءالله قدم‌های سوء آن‌ها به نتیجه نخواهد رسید از این رو مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی تاثیرگذار بوده و موجب می‌شود عملا طرح معامله قرن، خود ساقط شود.‌

روز قدس، نماد اراده آزادی خواهان است

همچنین رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی روز جهانی قدس را نمادی از اراده آزادی‌خواهان برای حمایت از حق و عدالت دانست.

 محمدرضا عارف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: روز جهانی قدس، نمادی است از اراده آزادی‌خواهان برای حمایت از حق و عدالت. عهدی است برای بیزاری از ظلم، تجاوز، اشغال، سرکوب و آوارگی.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌شک شرکت در راهپیمایی روز قدس نشانه تعهد، انسان‌دوستی و مسئولیت اسلامی و انسانی همه کسانی است که حق را پاس می‌دارند و باطل و بیداد را محکوم می‌کنند.

۲۷۲۱۵ 

کد خبر 1265306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =