امروز بورس برخلاف پیش‌بینی‌ها، پررونق بود

ایرنا نوشت: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز شاخص بورس برخلاف پیش بینی ها که تصور می شد به دلیل تعطیلی روزهای پیش رو کم رمق باشد، مثبت بود.

حسن قاسمی امروز (یکشنبه) به رشد شاخص بورس در بازار امروز اشاره و بیان کرد: گروه هایی مثل خودرویی ها بر رشد امروز شاخص بورس تاثیرگذار بودند و گروه بانکی ها در ساعات پایانی معاملات امروز به دلیل اخباری که درخصوص جدی شدن نرخ تسعیر ارز منتشر شد مسیر رشد را در پیش گرفتند.

قاسمی با تبیین دلیل رشد گروه خودرویی در بازار بورس، گفت: اخبار و شایعات مربوط به تجدید ارزیابی دارایی ها به عنوان مهمترین عاملی محسوب می شود که بر رشد گروه خودرویی ها تاثیر داشت.

این کارشناس بازار سرمایه به افت گروه فولادی ها در بازار اشاره و خاطرنشان کرد: جنگ تجاری به شدت بر روی قیمت های جهانی تاثیرگذار است، در چهار روز گذشته قیمت نفت حداقل ۱۰ درصد افت داشت، اگر اقتصاد جهانی وارد دوران رکود شود نرخ صنایع فلزی و پتروشیمی کاهش می یابد، این امر باعث کاهش اقبال سرمایه گذاری در صنعت فولادی ها شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بازار چند روز بسته می شود اما انجام معاملات در بازارهای جهانی ادامه دارد به همین دلیل ممکن است در این چند روز قیمت ها در بازار نفت، فلزات و پتروشیمی با سقوط همراه شوند.

قاسمی اظهار داشت: با وجود گزارش ها و صورت مالی که شرکت های فلزی ارائه دادند بازار این کالاها باید مثبت باشد اما به دلیل وجود چشم انداز در زمینه تشدید اختلافات بین چین و آمریکا و احتمال کاهش قیمت نفت و محصولات فلزی بازار با تردید در حال پیشروی است.

این کارشناس بازار سرمایه پیش بینی خود از وضعیت معاملات در بازار روز دوشنبه را اینگونه بیان کرد: به نظر می رسد که روند بازار برای فردا افزایشی نباشد، زیرا امکان دارد که در تعطیلات، مسایلی بازار را تهدید کند به همین دلیل در بازار فردا میزان فروش بیش از خرید خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم به دلیل انتشار گزارش های مثبت از شرکت ها و برگزاری مجامع، بازار با یک شیب ملایمی در حال رشد باشد.

231
کد خبر 1266182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =