نتایج بسیج ملی کنترل فشار خون، نیمه اول مهر اعلام می‌شود

ایرنا نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بسیج ملی کنترل فشار خون به عنوان اولین کمپین اجرا شده دیجیتال در کشور نام برد و گفت: نتایج بسیج ملی در نیمه اول مهر سال جاری اعلام خواهد شد.

 علیرضا رئیسی روز جمعه در اولین مجمع سراسری کارگروه های تخصصی مشاوران مرکز مدیریت شبکه افزود: سایر ویژگی های این بسیج ایجاد هماهنگی کامل در سراسر کشور و استفاده از توان سایر بخش ها و نهادهاست. روند کار در این بسیج ملی تاکنون به خوبی پیش رفته و هر لحظه این بسیج مانیتورینگ می شود.

وی افزود: اطلاعاتی که از مراکز بهداشتی، درمانی و پایگاه ها می رسد، بسیار مفید است ولی اطلاعات ایستگاه ها از این جهت که بیماران جدید فشار خون را معرفی می‌کند که نشان می‌دهد چه افرادی تاکنون به مراکز ما مراجعه نکرده‌اند، بسیار ارزشمند است، زیرا این افراد تاکنون به سطوح ۲ و۳ فقط مراجعه می‌کردند و تحت کنترل شبکه بهداشت نبودند.

رئیسی اضافه کرد: در اولین روز از اجرای این طرح ۱۱۰ هزار ثبت فشار خون در ایستگاه ها داشتیم که کم کم به ۱۵۰ هزار و در نهایت به ۲۷۰ هزار نفر رسید.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات ما مشارکت طلبی از دستگاه‌ها بود که با رصد این بسیج ملی بهتر می‌توان مشکلات و راهکار در این زمینه پیدا کرد.

معاون وزارت بهداشت افزود: در ۲۳ روز مانده از بسیج ملی کنترل فشار خون پیش بینی می‌کنیم ۱۷ تا ۱۸ میلیون ثبتی داشته باشیم.

۴۱۲۳۸
کد خبر 1269893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =