رییس فدراسیون لهستان به جای کوبیاک عذرخواهی کرد

نامه عذرخواهی رییس فدراسیون لهستان از مردم ایران امروز در حالی قبل از بازی تیم های ایران و لهستان در سالن غدیر ارومیه خوانده شد که پیش از این قرار بود کوبیاک این نامه را بنویسد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، در حضور هزاران هوادار ارومیه‌ای و پیش از دیدار ایران و لهستان در سالن غدیر، نامه عذرخواهی رییس فدراسیون لهستان برخلاف حکم کمیته انضباطی فدراسیون جهانی خوانده شد.

متن این نامه که در سالن غدیر خوانده شد، به شرح زیر است:

سرپرست محترم فدراسیون والیبال جمهوی اسلامی ایران
جناب آقای افشین داوری
پیرو مصاحبه تاسف برانگیز و کاملاً نامناسب میشل کوبیاک، کاپیتان تیم ملی بزرگسالان لهستان در مورد مردم ایران، فدراسیون والیبال لهستان قصد دارد مراتب عذرخواهی صادقانه و خالصانه خود را در خصوص صحبت ایشان فراهم آورد. با اظهار تاسف عمیق در خصوص صحبت های ایشان، اطمینان خاطر حاصل نمایید فدراسیون لهستان تحت هیچ گونه شرایطی، چنین رویکرد جنون آمیزی را ندارد. فدراسیون والیبال لهستان از منشور اخلاقی المپیک مبنی بر حفظ کرامت انسانی و هویت ملی و برگزاری بازی جوانمردانه با رقبای بین المللی پیروی می کند و چنین تعهدی در قبال فدراسیون والیبال ایران هم وجود دارد و هرگونه اظهار نظر و اقدام توهین آمیز و نژاد پرستانه و ضد اخلاقی را به شدت محکوم می کند.
فدراسیون والیبال لهستان پیرو رفتار غیرقابل قبول بازیکن ما، اقدامات سخت گیرانه ای را در نظر گرفته است تا رفتار غیرمودبانه، گستاخانه و غیراخلافی  وی را جبران نماید.
فدراسیون والیبال لهستان ضمن اظهار تاسف عمیق از به وجود آمدن این مسئله، هر گونه اقدام لازم برای جلوگیری از اینگونه وقایع را فراهم خواهد آورد.
امیدواریم تعامل خوبی را که سالها میان ایران و لهستان برقرار بود، به زودی بازگردد.

یاشک کاسپرشیک
رئیس فدراسیون والیبال لهستان

۴۶

کد خبر 1270294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =