چرا ورق در بازار خودرو برگشت؟

 دومین روز هفته در حالی به پایان رسید که روند ریزشی قیمت‌ها در بازار خودرو متوقف شد و بار دیگر خودروها در هر رنج قیمتی روند افزایشی را از سر گرفتند.

 به گزارش خبرآنلاین، بازار خودرو امروز نشانه‌های افزایش قیمت را به اتفاقی واقعی بدل کرد و قیمت خودروها از حداقل یک میلیون تا حداکثر 10 میلیون و بالاتر افزایش یافتند.هر چند نمایشگاه داران از پاسخ به این سئوال که دلیل افزایش قیمت ها چیست، ابا داشتند اما فعالان بازار در مراکز خرید وفروش توضیحاتی مبسوط در این زمینه ارائه می‌کردند . یکی از فعالان بازار خودرو گفت: همه منتظر بودند پیش فروش های خودروسازان به دست مصرف کننده ها برسد اماوقتی هنوز حواله قیمت دارد، بدان معنی است که خودروسازان به تعهداتشان عمل نمی کنند. همین مساله بازار را به هم می ریزد چرا که تا یک جا بازار قادر به تخلیه حباب است و از جایی به بعد منتظر تزریق خودروی جدید می ماند و وقتی این اتفاق در موعد خود نمی افتد مشکلات بزرگ و بزرگتر می شود.

بازار خودرو

بازار هنوز گنگ است

 احسان ، یک فعال بازار خودرو که در نمایشگاهی در خیابان عباس آباد فعالیت دارد نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت:  بازار خودرو این روزها با نوعی گنگی و بلاتکلیفی روبروست، از یک سو انتظار این بود که قیمت‌ها کاهش یابد اما از سوی دیگر بازارهای موازی خودروسازان دستخوش التهاب  نوسان شدند در نتیجه تاثیر این وضعیت بر بازار خودرو نیز قابل ردگیری است .

 وی با اشاره به اینکه انتشار اخباری در خصوص کمبود قطعه و همچنین ناقص بودن انبوهی خودرو به این دلیل در شرایطی که بازار ارز مترصد رشد قیمت هاست، تاثیر خود را به جای می گذارد و قیمت را بالا می برد.

 وی گفت: البته مردمی هستند که از ترس پوچ شدن سرمایه هایشان خودرو خریده اند، ولو یک پراید، خوب این ها باور نمی کنند با ریزش 10 روزه اوضاع برگردد در نتیجه صبر می کنند تا ثبات به بازار برگردد، طبیعی است که در ریزش 10 روزه هیچ کس ترغیب نمی شود بفروشد کما اینکه در این چند روز نیز مشتری خیلی زیاد بود اما خریداری در بازار نبود .

قیمت‌ها روی کاغذ بالا و پایین می‌رود

یک فعال بازار خودرو نیز در پاسخ به سئوال خبرآنلاین در خصوص چرایی افزایش قیمت آگهی های خودرو گفت: ما نه آن روزها که قیمت پایین آمد مشتری داشتیم و نه امروز ، قیمت فعلا روی کاغذ بالا رفته همان طور که روی کاغذ پایین آمد. در این بازار فقط پول لازم ها مانور می دهند و تنها کسی حاضر است خودرویش را پول کند که نیاز مالی داشته باشد والا افراد ترجیح می دهند به خودرو به چشم سرمایه ای بلند مدت نگاه کنند .

 وی در جواب این سئوال که آیا گذشتن یک سال از عمر خودرو خود عامل ریزش قیمت نمی شود، گفت: قواعد بازار با رشد تورم تغییر کرده است ، به عبارت دیگر خیلی‌ها خودروهای چند سال کارکرده را با دو تا سه برابر قیمت فروختند از این رو دیگر کسی نگران قدیمی‌تر شدن خودرویش نیست، مخصوصا که به دلیل ورود سرمایه گذاران، اعلام خشک بودن خودرو بالاست و بسیاری از خودروهای سال 97 در چنین شرایطی قرار دارند.

223223

کد خبر 1270667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  1 0
  مذاکره نخواهیم کرد.!!!
 • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  0 0
  چرا نداره
 • كوروش IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  1 0
  انتظار مردم از نتيجه مذاكرات سياسي بر اورده نشده و ارزش ريال كاهش يافته
 • ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  3 3
  تماما بخاطر تغییرات ارز است
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  0 1
  مردم دقت کنید گول نخورید خبری نیست . این بازار مکاره فقط بوسیله تروریست اقتصادی ودلالان و بنگاهی ها دامن زده میشه. به خدا اگه مردم بی خیال شوند این بازار به شدت سقوط خواهد کرد .در بازار مسکن وطلا وسکه وارز هم همین گونه است .پس لطفا وارد این بازار های کثیف نشوید تا زندگی خودتان ومردم عادی آرامش پیدا کند.
 • ناشناس US ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  1 0
  همه فکر می کردند با اومدن نخست وزیر ژاپن احتمالا اتفاقاتی بیفته قیمت ها روند نزولی داشتند حالا که نیفتاد افتادند رو خط افزایش .
 • متقاضی IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  3 0
  با سلام و احترام، ما یک سمند نوشته بودیم ای کاش ثبت نام نکرده بودیم چون اگر همان موقع آزادمی خریدیم الان هم ماشین داشتیم هم ارزونتر از ثبت نام در میومد یعد از ثبت نام شورای رقابت قیمت آن را حدود 43 میلیون اعلان کرد کو بعد قیمت آن را حدود 62 میلیون اعلان کردند ظرف دو سه هفته اخیر ایران خودرو چراغ خاموش و علیرغم کاهش قیمت ها در بازار قیمت را حدود 67میلیون کرد با این اوصاف فکر می کنید قیمت ها پایین می آید.... هر چند وقت بازی در میارند تا قیمت خودروها در خودروسازی را افزایش دهند.
 • متقاضی IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  0 0
  با سلام و احترام، ما یک سمند نوشته بودیم ای کاش ثبت نام نکرده بودیم چون اگر همان موقع آزادمی خریدیم الان هم ماشین داشتیم هم ارزونتر از ثبت نام در میومد یعد از ثبت نام شورای رقابت قیمت آن را حدود 43 میلیون اعلان کرد که گویا مافیای خودروسازی بر قانون اساسی هم می چربد که برخلاف قانون اساسی وظیفه قیمت گذاری از شورای رقابت گرفته شد و قیمت آن را حدود 62 میلیون اعلان کردند ظرف دو سه هفته اخیر ایران خودرو چراغ خاموش و علیرغم کاهش قیمت ها در بازار قیمت را حدود 67میلیون کرد با این اوصاف فکر می کنید قیمت ها پایین می آید.... هر چند وقت بازی در میارند تا قیمت خودروها در خودروسازی را افزایش دهند.
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
  3 0
  عرضه محدود و با تاخیر