سلامت ۶۵.۰۰۰ دانش‌آموز آذربایجان شرقی سنجش می‌شود

ایرنا نوشت: رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی گفت: امسال پیش بینی می شود بیش از ۶۵ هزار دانش آموز استان در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار گیرند.

مریم خوشبخت یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه نام نویسی برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی استان از دوم تیر آغاز می‌شود، افزود: این طرح در ۴۶ پایگاه سلامت استان انجام می‌شود.

وی کنترل برخی عوامل مؤثر در افت تحصیلی دانش آموزان، کمک به بهبود کیفی آموزش و پیاده کردن مداخلات آموزشیِ به‌هنگام برای نوآموزان مشکل دار و پیشگیری از بروز و تشدید بیماری‌ها را از جمله اهداف اجرای این طرح اعلام کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هزینه سنجش هر نوآموز ۳۰۰ هزار ریال است، گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح اولیای نوآموزان برای دریافت نوبت به پیش دبستان یا دبستان محل نام نویسی مراجعه می‌کند و سپس در زمان تعیین شده نوآموز را برای سنجش به پایگاه سنجش سلامت می‌برد.

خوشبخت ادامه داد: نوآموزان در پایگاه‌های سنجش سلامت در زمینه آمادگی تحصیلی، شنوایی، گفتاری، بینایی، دید و رنگ، قد و وزن، تعیین بی ام آی و معاینات بالینی و پزشکی مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی یادآوری کرد: اگر در پایگاه‌های سنجش مورد مشکوکی تشخیص داده شود نوآموز برای ارزیابی دقیق به پایگاه‌های تخصصی معرفی می‌شود و اگر متخصصان این پایگاه‌ها نوآموز را مشکل دار تشخیص دهند وی را برای دریافت خدمات آموزشی ویژه به مدارس و یا مراکز ویژه معرفی می‌کنند.

حدود ۷۰۰ هزار نفر در ۳۳ هزار کلاس درس آذربایجان شرقی در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

۴۶

کد خبر 1270845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =