دلیل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر اعلام شد

 معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: قیمت خودرو براساس وضعیت عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و با توجه به تصمیمات گرفته شده در کمیته خودرو برای مدیریت عرضه و تقاضا، شرکت‌های عرضه کننده اقدام به ایفای تعهدات معوق کرده اند.

به گزار خبرآنلاین به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت،  «وحید منایی» به برخی اقدام‌ها از جمله جلوگیری از پیش فروش خودروهای جدید، تکمیل خودروهای ناقص تولیدی و تحویل آن به خریداران اشاره کرد و افزود: همکاری قطعه سازان داخلی در تأمین قطعات مورد نیاز خودروها و ترخیص بخشی از خودروهای وارداتی دپو شده در گمرکات، پوشش بخشی از تقاضای خریداران را به دنبال داشته است.

منایی بیان داشت: مدیریت تقاضای کاذب با محدودیت در خرید یک خودرو برای هر شماره ملی، کاهش نرخ ارز و کم شدن جو روانی حاکم بر بازار، روند کاهشی قیمت خودرو را به دنبال داشته است.

خودرو

معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرد: کاهش سرعت جابجایی نقدینگی‌های سرگردان نیز موجب کاهش شکاف عرضه و تقاضای خودرو و در نتیجه کاهش قیمت‌ها شده است.

وی ادامه داد: حفظ وضعیت عرضه خودرو، افزایش سطح تولیدات شرکت‌ها و تکمیل خودروهای ناقص موجود در انبارها، در ماه‌های آینده منجر به افزایش عرضه خودرو خواهد شد.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1271054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =