سهم ۳۵ میلیون دلاری لرستان از صادرات به بازار عراق و سوریه

رئیس اتاق بازرگانی لرستان در همایش فرصت‎های اقتصادی دربازار عراق و سوریه گفت: سهم لرستان از صادرات به بازار عراق و سوریه، ۳۵ میلیون دلار بود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، حسین سلاح‎ورزی گفت : هدف این همایش بررسی چگونگی امکان حضور صادرکنندگان و تولیدکنندگان لرستان در بازارهای عراق و سوریه است.
وی ادامه داد: در سال ۹۷ صادرات حدود ۱۰ میلیارد دلاری را در کشور به بازار عراق و سوریه تجربه کردیم ولی سهم لرستان متاسفانه از این صادرات بسیار ناچیز بوده است.

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: سهم لرستان از صادرات به بازار عراق و سوریه در سال گذشته، ۳۵ میلیون دلار یعنی کمتر از نیم درصد بوده است.

سلاح ورزی یادآور شد: این درصد از صادرات تناسبی با موقعیت جغرافیایی لرستان، پتانسیل و ظرفیت اقتصادی این استان و همسایگی با عراق ندارد.

تلاش برای به دوبرابر رسیدن صادرات از استان
رئیس اتاق بازرگانی لرستان افزود: هدف بر این است که بتوانیم ظرف دو سال آینده سهم استان را از صادرات کشور به بازار عراق و سوریه به میزان حدود دو درصد یعنی ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم.

وی افزود: این کار مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و ظرفیت‌سازی در استان برای بخش‌هایی است که امکان حضور در این بازار دارند، است.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این همایش شروعی باشد که در مسیر این هدف گذاری بتوانیم جلو برویم.

سلاح‎ورزی یادآور شد: در زمینه‎های مختلفی در لرستان از جمله کشاورزی، خدمات مهندسی، موادغذایی، دارو، گردشگری سلامت و … ظرفیت خوبی برای صادرات داریم.
۴۶
کد خبر 1271659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =