دفاع تمام‌قد رییس کل دادگستری لرستان از اتاق بازرگانی استان

رییس کل دادگستری استان لرستان در جلسه اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی استان از اقدامات خوب اتاق بازرگانی لرستان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، جعفر بدری  در جلسه اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی در خرم آباد تشکیل شد گفت: از همه فعالان اقتصادی ،صاحبان کارگاههای تولیدی  که در راستای رونق و پیشبرد تولید تلاش می کنند باید تشکر کرد بخصوص بایستی ازاقدامات خوب  اتاق بازرگانی و بویژه آقای سلاحورزی که مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان را رصد و پیگیری می کنند و در واقع اتاق که تکیه گاهی برای تولیدکنندگان شده تقدیر و تشکر می نماییم .

مشکلات فعالان اقتصادی در اتاق توسط  کارشناسان و داوران پیگیری میشود

وی افزود: مشکلات فعالان اقتصادی در اتاق توسط  کارشناسان و داوران پیگیری میشود و رایزنی هایی که در این زمینه شده تا حالاخوشبختانه پیشرفت کار در این زمینه در استان خیلی خوب بوده و مشکلات خیلی از فعالان اقتصادی حل و فصل گردیده ولی رفع مشکلات برخی مسائل در اختیار استان نیست و به سیاستهای کلان کشور مربوط می شود و دستگاههای اجرایی استان موظف به اجرای دقیق بخشنامه ها و دستورالعمل ها هستند که البته تاحدودی این رویه،  کار را با مشکل مواجه می کند .

رییس کل دادگستری استان  با بیان اینکه در شرایط فعلی زمان فشار آوردن به واحدهای تولیدی استان که بدهکار بانکی هستند نیست  اظهار داشت: واحدهای تولیدی که یک محصول را به جامعه عرضه می کنند و اشتغال ایجاد نمودند بانکها عجله ای برای وصول بدهی آنها نکنند تا واحد تولیدی به رونق تولید برسد و در شرایط حساس فعلی نیازمندی های مردم تامین شود.

جعفر بدری با هشدار به حاشیه سازان صنعت و تولید در استان عنوان کرد: حمایت از تولید همواره مورد تاکید سران نظام و رییس قوه قضاییه است اما متاسفانه برخی ها بواسطه مسائل شخصی،منفعت طلبی و زیاده خواهی باعث ایجاد حواشی و خلل در این مسیر شدند .

وی ادامه داد: در حالیکه اتاق بازرگانی، فعالان اقتصادی و تجار استان  اقدامات خوبی در جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال  و همچنین معرفی استان به خارج کشور  انجام دادند و موفقیتهای خوبی نیز کسب نمودند  اما عده ای بخاطر دعواههای جناحی و بازیهای سیاسی یا اختلافات شخصی بدنبال خلل در این برنامه ها هستند در اینجا اعلام می کنیم برخی از این اقدامات مسئولان اجرایی را مصداق بارز اخلال در امنیت می دانیم و اگر لازم باشد برای این افراد پرونده تشکیل می دهیم .

هشدار جدی به حاشیه سازان

رییس شورای عالی قضایی لرستان خطاب به حاشیه سازان در فضای تولید و اشتغال استان گفت:کسی که بدنبال ایجاد فضای دروغین در سایتها و رسانه ها به قصد خلل در فعالیت واحدهای تولیدی باشد همچنین کسانیکه بواسطه بازیهای سیاسی از این دست افراد حمایت و پشتیبانی کنند اخلال در نظام و امنیت کشور محسوب می شود و با آنها برخورد خواهد شد.

بدری با اشاره به شرایط حساس اقتصادی واحدهای تولیدی خطاب به بانکهای استان تاکید کرد: بانکهای استان برنامه های اجراییه و وصول مطالبات  خود را در مورد واحدهای فعال بدهکار متوقف کنند و اجازه دهند واحدها به رونق تولید برسند.

46

کد خبر 1260143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =