همدستی مشاوران املاک با موجران برای فرار مالیاتی

تسنیم نوشت: مدیر کل تعزیرات استان تهران با بیان این‌که هیچ سازمانی نمی‌داند مردم چه تعداد املاک دارند، گفت:‌ مشاوران املاک برای فراری دادن موجر از پرداخت مالیات، برای آن ها کد رهگیری ثبت نمی کنند.

محمدعلی اسفنانی  با تاکید بر ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن اظهار کرد: اجرای این قانون می تواند از دلال بازی و سوداگری در بازار مسکن جلوگیری کند. افرادی که به دنبال تلاطم در بازار هستند، با وضع سیاست های مالیاتی، عملا دچار مشکل می شوند.

وی با اشاره به ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی در کشور، افزود: در دنیا برای واحدهای مسکونی و تجاری خالی از سکنه مالیات و عوارض وضع می شود، اما متأسفانه در کشور مسئله خالی نگه داشتن خانه به عنوان یک کالای سرمایه ای رواج دارد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی هیچ ارگان و سازمانی اطلاع ندارد که هر شهروند چه تعداد ملک و ساختمان دارد. در این شرایط مشاوران املاک برای فراری دادن موجر از پرداخت مالیات، برای آن ها کد رهگیری ثبت نمی کنند و امروز صدها و هزاران خانه در تهران اجاره داده شده، اما برای این قراردادها کد رهگیری صادر نشده است.

اسفنانی تصریح کرد: باید سیاست های تقنینی درستی وضع شود، تا در آینده تمام مالکان، اطلاعات املاک خود را در سامانه مذکور ثبت کنند.

مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: در شرایط کنونی در کشورهای خارجی، به میزان تعداد املاک مالکان، مالیات بر عایدی به صورت تناسبی بالا رفته و گاهی از افراد تا ۷۰ یا ۸۰ درصد اجاره بهای یک ملک، مالیات دریافت می شود.

۲۵۲۲۵
کد خبر 1272188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =