پست اینستاگرامی حمیدرضا صدر برای استراماچونی/ عکس

حمیدرضا صدر، فوتبالی‌نویس و منتقد محبوب سینما در صفحه اینستاگرام خود از حضور سرمربی ایتالیایی در استقلال نوشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آندره آ استراماچونی روز گذشته به عنوان سرمربی جدید باشگاه استقلال معرفی شد. حمیدررضا صدر، نویسنده محبوب فوتبالی‌ها درباره این انتخاب نوشت: «آندره آ استراماچیونی رهبری استقلال را در دست گرفته. این فارغ التحصیل رشته حقوق روی نیمکت اینتر، اودینزه، پاناتینایکوس و اسپارتا پراگ نشسته و هر کدام فقط یک فصل... ماسیمو موراتی بود که در 2012 او را در 36 سالگی اش به صورت غیرمنتظره ای جانشین رانیری کرد، ولی قصه پریان با قرار گرفتن اینتر در رتبه نهم لیگ تمام شد...
مایک ویتاکر در ای اس پی ان در توصیف استراماچیونی در اینتر چنین نوشت... آن‌ها در آغاز فصل با ترکیب چهره های نو و چند بازیکن قدیمی شان امیدوارکننده به نظر می رسیدند و روی کاغذ به نظر می رسید با یوونتوس در کورس قهرمانی لیگ رقابت خواهند کرد، ولو آن که هدف اولیه، قرار گرفتن در صف سه تیم اول بود. طرفداران پس از رفتن رانیری با هیجان از "استراما" حرف می زدند. ولی آن حباب خیلی زود ترکید و همه دریافتند اینتر حتی در جوزپه مئاتزا هم نمی تواند پیروز شود. اولین برد خانگی تا آخر سپتامبر بدست نیامد و هرچند نراتزوری پس از آن طی ده دیدار نباخت و حتی نوار 49 پیروزی پیاپی یووه را با پیروزی سه گله در تورین هم پاره کرد، ولی 36 دیدارهای بعدی در لیگ، جام حذفی و لیگ اروپا با فقط 12 برد و 17 شکست مصیبت بار بودند. دفاع اینتر سامان نگرفت و جمعا 82 گل در همه رقابت ها دریافت کرد، در حالی که بهترین بازیکن تیم هندانوویچ درون دروازه بود.
تعداد مصدومان پرشمار بودند ولی خیلی ها اعتقاد داشتند برنامه های تمرین استراما بر بحران مصدومیت افزوده بودند. ناتوانی اش در وجه تاکتیکی سوی دیگر دشواری ها بود. ادعا می کرد به سیستم 3-3-4 پایبند است، ولی فقط در یک دیدار لیگ به این سیستم روی آورد و ده سیستم متفاوت را دنبال کرد، بی آن که به تغییری در جریان دیدارهایی که حریفان برتر بودند روی آورد.
موراتی انتظار داشت استراما جوان همان کاری را برای اینتر انجام دهد که گواردیولا برای بارسا انجام داده بود، ولی حذف از لیگ اروپا در همان نخستین گام برابر هایدوک اسپلیت و سپس سقوط در جام حذفی برابر رم به رتبه نهم لیگ ختم شد که یعنی اینتر پس از پانزده سال از رقابت های اروپایی دور ماند.»

255 41

کد خبر 1272225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =