واکنش سخنگوی دولت به شایعه اختلاف جهانگیری با روحانی

سخنگوی دولت گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف شدند تا برنامه‌های خود را در سقف بودجه تعدیل شده تنظیم کنند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت  علی ربیعی روز یکشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در گفت و گویی درباره اینکه آیا اختلاف نظر بین معاون اول رئیس جمهور با رئیس جمهور و حاضر نشدن بر سر کارش صحت دارد یا نه، گفت: چیزی که شنیدم بحث فراخی است یک بحث از وجود اختلاف نظر می‌گوئید و در بحث دیگر عنوان می‌کنید ایشان قهر کرده و امروز سرکارش حاضر نشده است.

>>>در اینباره بیشتر بخوانید؛

تکذیب قهر جهانگیری از دولت/ معاون اول هم اکنون در جلسه هیات دولت حضور دارد

واکنش حسام‌الدین آشنا به شایعه قهر جهانگیری از دولت با هشتگ اختلاف نظر بد نیست

وی اضافه کرد: آقای جهانگیری در جلسه هیأت دولت حضور دارد و در حال اداره کردن جلسه است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه سقف بودجه در جلسه دولت، ۳۸۶ هزار میلیارد تومان اعلام شده است، اظهار داشت: ایشان دستور صریح دادند که چگونه دستگاه‌ها خود را با این سطح بودجه هماهنگ کنند. به هیچ وجه عنوان قهر ایشان یا خدای ناکرده از این دست چیزها که در شأن ایشان و مقامی در سطح ایشان نیست، صحت ندارد.

ربیعی در پاسخ به این پرسش که آیا خود جهانگیری رئیس جلسه دولت هستند، گفت: بله، خود دکتر جلسه را اداره می‌کند و من الان از جلسه بیرون آمدم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در جلسات سطح بالای کشور، نظرات مختلف با آزادی و صراحت بیان می‌شود و در مجلس هم در بحثی مانند ساختار بودجه ممکن است ۵ نوع نظر متفاوت وجود داشته باشد یا گروه‌های مختلف سیاسی ممکن است روی موضوعات حساس اختلاف نظر داشته باشند. بحث اصلاح ساختار بودجه با زندگی روزمره مردم، چگونگی حمایت از مردم و عدم فشار به مردم مرتبط است و در این زمینه دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد.

وی افزود: ممکن است این دیدگاه‌ها باهم متناقض باشد اما چیزی که از دل این دیدگاه‌های متفاوت بیرون می‌آید، مصلحت و منفعت مردم است. نباید اختلاف در مورد دیدگاه یک سیاست درباره ساختار یک بودجه را به اختلاف سیاسی تعمیم داد و این کار غیراخلاقی است.

ربیعی خاطرنشان کرد: در این شرایط و روزهای پرفشاری که بر دولت است، به این شایعات دامن زده می‌شود.

علی ربیعی سخنگوی دولت درباره مصوبات و تصمیمات دولت هم گفت: معاون اول رئیس جمهور در جلسه امروز  هیئت وزیران تمامی دستگاه‌های اجرایی را موظف کرد تا برنامه‌های خود را در سقف بودجه تعدیل شده تنظیم کنند.

وی ادامه داد:سازمان برنامه و بودجه باید با اعطای قدرت جابجایی به دستگاه‌های اجرایی امکان هزینه بهینه را فراهم سازد.

سخنگوی دولت، اضافه کرد:دستگاه‌های اجرایی باید برنامه افزایش بهره وری سازمانی را تنظیم کنند و تبدیل بوجه به هیچ وجه نباید شامل حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان و تعهدات مشابه دولت باشد.

2727

کد خبر 1273014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =