گزارش هواشناسی: تهرانی‌ها منتظر چهارشنبه بمانند

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تهران امروز صاف و در برخی ساعات ابری همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوای تهران در گرمترین ساعات به ۳۹ درجه خواهد رسید.

فریبا گودرزی درباره وضعیت جوی کشور طی امروز و روزهای آینده گفت: از امروز تا روز چهارشنبه با استقرار الگوی گرم جوی پایدار با افزایش محسوس دما در کشور خواهیم داشت.

او در ادامه بیان کرد: پنج شنبه و جمعه با عبور سامانه بارشی از روی کشور در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات شمالی البرز و بخش‌های شمال شرق با بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی مواجهه خواهیم بود.

او در ادامه بیان کرد: از امروز تا آخر هفته در شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل با وزش بادهای شدید مواجهه خواهیم شد که منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. در همین مدت با توجه به افزایش سرعت وزش باد به تناوب در جنوب سمنان، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، مرکزی و جنوب تهران رخداد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را داریم.

گودرزی در ادامه بیان کرد: از ظهر سه شنبه و چهارشنبه با افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق و احتمال وقوع گرد و خاک برای جنوب غرب کشور و استان بوشهر وجود دارد.

او در ادامه درباره وضعیت جوی تهران طی امروز بیان کرد: تهران امروز صاف و در برخی ساعات ابری همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوای تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۹ درجه خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین ادامه داد: تهران از چهارشنبه خنک‌تر خواهد شد.

او در ادامه بیان کرد: امروز خنک‌ترین استان کشور شهرکرد با دمای هوای ۱۲ درجه و اهواز با دمای ۴۷ درجه گرم‌ترین شهر کشور است.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1273135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =