کوشنر با انتشار فیلمی از «شهر رویایی غزه» رونمایی کرد

ایسنا نوشت: جارد کوشنر در کارگاه اقتصادی منامه ویدیویی تبلیغاتی از نقشه فلسطین در آینده و تبدیل غزه به "شهر رویایی" نمایش داد.

به گزارش شبکه روسیا الیوم، جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در کارگاه اقتصادی منامه با نمایش این تصاویر ماهواره‌ای از نقشه آینده فلسطین مدعی شد: این طرح، غزه را تبدیل به "شهر رویایی" می‌کند.

در جلسه افتتاحیه این کارگاه فیلمی از مراحل طرح تحولات در غزه از طریق سرمایه‌گذاری‌های میلیارد دلاری و تبدیل آن به شهری قابل زندگی طی دست کم ۱۰ سال نمایش داده شد.

این فیلم ویدیویی شامل برخی عبارت‌هایی تبلیغاتی بود نظیر "جهان آماده رها شدن است... شکوفایی در غزه، کرانه باختری و منطقه طی ۱۰ سال".

طبق این ویدیوی تبلیغاتی، ۵۰ میلیارد دلار در منطقه سرمایه‌گذاری می‌شود که صرف ساخت‌وسازهای زیربنایی، احداث مجتمع دیجیتالی، توسعه شهرهای مدرن و ایجاد مشاغل و فرصت‌های کاری جدید می‌شود.

این تصاویر ویدیویی همچنین ادعا می‌کنند که این پروژه کلان اقتصادی با هدف برخورداری ملت فلسطین از زندگی بهتر و گذار به فضای سرمایه‌گذاری کلید می‌خورد.

این فیلم تبلیغاتی کوشنر با نمایش مبالغی که صرف این پروژه‌های سرمایه‌گذاری طبق طرح یاد شده خواهد شد، خاتمه می‌یابد.

در واقع این ویدیو در راستای ترغیب اعراب به تکمیل پروسه اجرای "معامله قرن" و متقاعد کردن آنها به اینکه این طرح در جهت منافع فلسطینی‌هاست، نمایش داده شد.

نکته جالب اینکه در تصاویر ماهواره‌ای ساخته شده از نقشه فلسطینی که در قالب معامله قرن ایجاد خواهد شد، بخشی از سینای مصر نیز جزو این نقشه نشان داده شد؛ امری که دولت مصر در ظاهر کاملا با آن مخالفت کرده است.

310311

کد خبر 1273854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =