تاکید نماینده مردم الیگودرز بر تسریع در ساخت سدها و احداث پست برق

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ زنی آبرسانی به روستاهای این شهرستان بر روند تسریع در ساخت سدهای حوزه الیگودرز تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،محمد خدابخشی در مراسم کلنگ زنی آبرسانی به روستاهای الیگودرز گفت: پرژه قمرود که در شهر الیگودرز اجرا شد به جهت آبرسانی به شهر قم، دلیجان و چند ده شهر دیگر بود که با اجرای آن سالانه 181 میلیون متر مکعب آب برای استفاده آب شرب و صنعت این شهرها از استان انتقال می گردد.

وی افزود: در چند سالی که پروژه اجرا شد بخاطر کم آبی و بی آبی خیلی از روستاهها خالی از سکنه شدند و نارضایتی زیادی در بین مردم الیگودرز مخصوصاً روستاهها شکل گرفت پیگیریهای زیادی در چندسال مسئولیت برای احقاق حق روستاهای الیگودرز آغاز نمودیم و توافق کردیم که برای روستاهای مسیر طرح،  اقدامات قابل توجهی صورت گیرد.

خدابخشی با بیان اینکه برای تکمیل و ساخت سدها در گذشته پیگیری نشده اظهار داشت:بهمین دلیل در آن مقاطع خیلی از ساکنان به شهر الیگودرز و سایر استانها مهاجرت کردند و این مهاجرت باعث شد درصد جمعیت در مناطق حاشیه نشین الیگودرز بشدت افزایش یابد و باعث بروز آسیب های اجتماعی بدلیل نبود کار و اشتغال برای مردم شود.

تاکید بر تسرسع در ساخت سدها

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مجموعه وزارت نیرو بخاطر کلنگ زنی آبرسانی به روستاهها و همچنین تقاضا به جهت تسریع در روند ساخت ، گریزی به سایر مطالبات مردم حوزه انتخابیه خود زد و تصریح کرد: سد دهجانی مطالعاتش تکمیل شده و تقاضای پیگیری جهت اختصاص ردیف ملی داریم سد هایی که مطالعات آنها تکمیل نشده مانند: قشلاق، دارسفید و سایر سدهایی که نیاز مردم برای پیشرفت کشاورزی منطقه است بطور جدی خواهان تکمیل روند مطالعات آنها هستیم.

محمد خدابخشی توسعه زیرساختهای صنعت برق را برای پیشرفت و توسعه صنعتی شهرستان مهم بیان کرد و افزود:امکانات صنعت برق موجود در الیگودرز برای توسعه کفایت نمی کند بنابراین باتوجه به عبور خط 400 کیلوولت برق از شرق الیگودرز ،خواستار احداث و راه اندازی پست برق 400 کیلوولت شهرستان در اسرع وقت هستیم تا کمبود زیرساختهای توسعه شهرستان در حوزه برق نیز جبران شود.

درخواست بازسازی شبکه فاضلاب شهر

خدابخشی در ادامه در خصوص فرسودگی شبکه فاضلاب شهر اضافه کرد: مردم الیگودرز از وضعیت موجود شبکه فاضلاب بشدت ناراضی هستند لذا در این مورد نیز از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تقاضای تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت رفع مشکلات این حوزه نیز هستیم تا نارضایتی مردم به حداقل برسد.

این نماینده مجلس همچنین در پایان  از وضعیت تخریب جاده مسیر دسترسی به سد رودبار لرستان نیز انتقاد کرد و گفت: در جریان احداث سد رودبار جاده دسترسی تخریب گردید که بخشی از آن احداث و مابقی آن همچنان تخریب است که قرار بود شرکت آب نیروی ایران آن راتکمیل نماید در این زمینه خواهان تکمیل این جاده در سد رودبار هستیم.

46

کد خبر 1274169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =