وزیر اقتصاد از برنامه دولت برای رونق اقتصاد رونمایی کرد

فارس به نقل از وزیر اقتصاد نوشت: براساس برآوردها اگر به ازای هر ۱۰ هزار میلیارد تومان در پرداخت اعتبارات عمرانی افزایش وجود داشته باشد یک درصد رشد اقتصادی اضافه می‌شود. این موضوعی است که در سازمان برنامه و بودجه برآورد کردیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از نقشه راه عملیاتی بهبود محیط کسب و کار و صدور یکپارچه مجوزهای صنفی از درگاه ملی مجوزهای کشور با تاکید بر اینکه فضای کسب و کار امر چند وجهی است و توسط یک دستگاه به نتیجه نمی‌رسد، اظهار داشت: این موضوع متناسب با اثر گسترده نیازمند مشارکت گسترده است. آماری که اشاره شد که از یک درصد بهبود فضای کسب و کار ۰.۰۶ درصد رشد اقتصاد بهبود می‌یابد شاید در نگاه اول قابل توجه نباشد براساس برآوردها اگر به ازای هر ۱۰ هزار میلیارد تومان در پرداخت اعتبارات عمرانی افزایش وجود داشته  باشد یک درصد رشد اقتصادی اضافه می‌شود. این موضوعی است که در سازمان برنامه و بودجه برآورد کردیم.

 دژپسند تاکید کرد: به زبان دیگر اگر بخواهیم از کنار فضای کسب و کار یک درصد رشد اضافه کنیم حدود ۱۷درصد فضای کسب و کار بهبود می‌یابد و رتبه ۲۸ کسب و کار کنونی اگر ۲۲ رتبه بهبود یابد یک درصد باید به رشد اقتصادی غیرنفتی اضافه شود. اگر هر سال ۱۷ درصد فضای کسب و کار بهبود یابد پایان برنامه ششم رتبه ۷۰ کسب و کار در دنیا بدست خواهد آمد. 

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1275076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =