افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیط قطار رشت-تهران در ۳ ماه گذشته/ عکس

برخی اختلالات در مدیریت کشور و ناکارآمدی های مدیریتی در سازمان های مختلف، به تحریم های خارج از کشور مربوط نیست که ریشه در عدم نظارت و مدیریت هوشمندانه دارد تا نتایج بی مدیریتی ها، موجب ناامیدی مردم نشود.

بی شک بخش هایی از مدیریت در کشور از نوعی بی انضباطی و عدم نظارت لازم رنج می برد. مثال زیر خیلی روشن و گویا، مشتی نمونه خروار است. موضوعی بسیار روشن و ساده که هیچ ربطی به تحریم های بین المللی ندارد بلکه ریشه در بی فکری و بی تدبیری مدیران حاکم است که هر روزه ناامیدی در بین مردم را افزایش می دهد.

قطار رشت به تهران بهمن ماه سال ۹۷ راه افتاد.  قیمت بلیط این قطار از فروردین ۹۸ تا کنون ظرف ۳ ماه و نیم، از ۳۵ هزار تومان به ۷۴ هزار تومان افزایش یافته است و با وجود همه اعتراض های مردمی، هیچ پاسخی از سوی مسئولان استانی یا مسئولان شرکت رجاء به مردم داده نشده است.
این در حالی ست که هیچ افزایش کیفیتی از فروردین ۹۸ تا کنون در نوع قطار یا خدماتش اتفاق نیافته است. مردم می پرسند آیا چنین برخوردی با زندگی مردم هم به تحریم های بین المللی مربوط می شود؟ یا به ناکارآمدی مدیریتی؟

قیمت بلیط قطار رشت به تهران در آغاز ۳۵ هزار تومان بود.


از فروردین ۹۸ تا خرداد ۹۸  قیمت بلیط این قطار  ۵۵ هزار تومان شد.


از ابتدای تیر ماه قیمت همان قطار با همان کیفیت، به ۵۷ هزار تومان افزایش یافت.


از هفته دوم تیر ماه قیمت همان قطار رشت به تهران با همان کیفیت، به ۷۴ هزار تومان افزایش یافته است.

در حالی که هیچ خدماتی افزوده نشده و هیچ کدام از قطارها هیچ تغییری در کیفیت نداشته که هیچ،  دقیقا مورخ ۲۹ خرداد همین قطار در مسیر تهران به رشت به دلیل خرابی دو ساعته و معطلی مردم، مسیر ۵ ساعته تهران به رشت را ۷ ساعته  پیمود.
مدیریت فروش بلیط ایستگاه رشت در گفت و گو با خبرآنلاین، مسئول گران شدن نامتعارف قیمت بلیط این مسیر را مدیریت شرکت رجا دانست که مسئول قیمت گذاری هاست. تماس های ما با مدیریت رجا البته بی نتیجه و بی پاسخ ماند.

/۶۲۶۲

کد خبر 1276664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =