برگزاری جشنواره میرزا آقا تبریزی رونق نمایشنامه‌نویسی بومی را به دنبال دارد

مدیرعامل موسسه بین‌المللی الف عنوان کرد: برگزاری جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی «میرزا آقا تبریزی»، منجر به رونق نمایشنامه‌نویسی بومی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، هومن بیگ‌نژاد برگزاری جشنواره میرزا آقا تبریزی را در کهن شهر تبریز، اتفاقی مبارک دانست و اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌هایی از این دست، باعث ایجاد بستری برای رشد و شکوفایی نمایشنامه‌نویسان این مرز و بوم که دارای استعدادهای فوق‌العاده و ناشناخته‌ای هستند، خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که دیدگاه اکثر هنرمندانش آن است که اگر به مرکز مهاجرت کنند موفق خواهند شد ولی برگزاری جشنواره‌هایی این چنینی، قدم‌ مثبتی برای رشد و توسعه‌ی هنر تئاتر در شهر تبریز است و می‌تواند از مهاجرت هنرمندان به مرکز ممانعت کند.

مدیرعامل موسسه بین‌المللی الف، یکی از اصلی‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره را معرفی اولین نمایشنامه‌نویس ایرانی میرزاآقا تبریزی دانست که سالیان سال در حق‌اش اجحاف شده است.

وی اظهار کرد: امیدوارم در سال‌های آتی، در راستای مسلط بودن میرزا آقا تبریزی به زبان‌های روسی و فرانسه، در بخش رقابتی این جشنواره علاوه بر ترکی و فارسی، بخش رقابتی برای زبان‌های مطرح دنیا (از جمله روسی و فرانسه و انگلیسی) نیز استفاده شود تا جشنواره‌ی میرزا آقا تبریزی سویه‌ای بین‌المللی یابد.

بیگ نژاد خاطر نشان کرد: رسالت موسسه بین‌المللی الف حمایت از هنرمندان رشته‌های گوناگون هنری به طرق مختلف در جهت حفظ و حراست از میراث هنر تبریز است و همکاری موسسه‌ی بین‌المللی الف با جشنواره‌ی نمایشنامه‌نویسی «میرزا آقا تبریزی» هم در این راستا صورت گرفته است.

۴۶

کد خبر 1276857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =