گردوغبار آسمان اصفهان را تصاحب کرد/ هوای استان در مرز هشدار

ایلنا نوشت: این روز ها شاخص کیفی هوا در اصفهان از حد هشدار هم گذشته است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان دلیل شرایط موجود را تغییر فصل و وزش بادهای شرقی و شمال شرقی به ویژه از سمت سمنان اعلام کرده است.

منصور شیشه فروش اذعان کرد: گرد و غبار موجود در استان اصفهان به دلیل وزش باد از منطقه کویری سمنان است و شرایط را برای گروه‌های سنی حساس در مرز هشدار و خطر قرار داده است.

امروز شانزدهم تیرماه شاخص کیفی هوا (AQI یا شاخص آلودگی هوا) با میانگین ۱۴۰ در شرایط ناسالم برای گروه های سنی حساس قرار دارد. این درحالی است که در ایستگاه سنجش آلودگی هوا در فلکه احمد آباد شرایط ناسالم برای عموم گزارش شده است.

شاخصAQI و شاخص P S I یکسان است و صرفا اعداد شاخص (A Q I ) در شرایط ناسالم به دو سطح (۱۵۰ -۱۰۱ ) ناسالم برای گروهای حساس و (۲۰۰ -۱۵۱ )ناسالم برای عموم در نطر گرفته شده است. اعدادی که این روزها بیش از هر زمانی بر روی مونیتورهای مرکز اعلام آلودگی‌های هوا در شهر اصفهان نقش می بندند.

کاهش افق دید و غبارآلودگی هوا البته نیاز به نگاه کردن به این تابلوها را عملا رفع کرده و آنقدر هوا آلوده است که چشم و ریه‌های شهروندان به بدترین شکل آن را احساس می‌کند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1277409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =