اجرای طرح قبض سبز در راستای حذف قبوض کاغذی برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به تاکید وزیر نیرو مبنی بر لزوم ارائه قبوض الکترونیکی به مشترکین صنعت برق، امکان ارائه صورتحساب برق مصرفی به کلیه مشترکین بصورت الکترونیکی فراهم می شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، اکبر حسن‌بکلو گفت: در راستای حذف قبوض کاغذی برق و به منظور پیاده سازی صحیح و جامع طرح قبض سبز و حصول اطمینان از ارائه صورتحساب الکترونیکی بصورت صحیح و به موقع و یکپارچه در کشور، سامانه متمرکز ارائه قبوض الکترونیکی توسط شرکت توانیر راه اندازی خواهد شد.
وی با اعلام اینکه قبوض برق کاغذی از اول مردادماه حذف خواهد شد، از مشترکین برق استان خواست در اسرع وقت نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود اقدام نمایند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در ارتباط با مزایای اجرای این طرح به کاهش مراجعات حضوری، افزایش بهره وری، حفظ محیط زیست اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این طرح سالانه مبلغ ۹,۱۸۷ میلیون ریال از بابت چاپ قبض و کاغذ و مبلغ ۳۴,۲۲۴ میلیون ریال از بابت توزیع قبض و جمعاً مبلغ ۴۳,۴۱۱ میلیون ریال در هزینه های این شرکت صرفه جویی خواهد شد.
حسن بکلو افزود: از تعداد ۱,۲۴۷,۹۶۰ مشترک برق در سطح استان، تعداد ۸۴۵,۷۹۴ مشترک نسبت به ثبت تلفن همراه خود اقدام نموده اند که انتظار می رود در فرصت باقی مانده بقیه مشترکین نیز نسبت به ثبت تلفن همراه خود اقدام نمایند.

46

کد خبر 1278095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =