استان چهارمحال و بختیاری رتبه نخست پرورش ماهیان سردابی را به خود اختصاص داده است

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از پیشتازی این استان در یک دهه گذشته در کشور خبر داد و گفت: استان چهارمحال وبختیاری به دلیل شرایط آب وهوایی توانسته است طی ده سال گذشته رتبه نخست پرورش ماهیان سردآبی را از آن خود کرده و هیچ استانی نتوانسنه با استان ما وارد رقابت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان ، مهندس پرویز منصوری مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سال گذشته ۲۰هزار ۵۰۰تن تولید داشتیم افزود: در استان حدود ۴۳۰مزرعه پرورش ماهی وجود داشته که شهرستان اردل به لحاظ تولید رتبه اردل را به خود اختصاص داده و شهرستان کیار بیشترین مزارع پرورش ماهی را دارد.

منصوری با بیان اینکه زنجیره تولید در استان تکمیل شده است، اظهار کرد: به دلیل وجود مراکز تکثیر، پرورش و مراکز فناوری و کارخانجات خوراک آبزیان، زنجیره تولید ماهیان سردآبی در استان تکمیل و مستقل شده است.

به گفته وی : چهارمحال و بختیاری به دلیل تنوع آب و هوایی و کوه های بلند در منطقه موجب شده است تا در میان سایر استانهاجز استانهای سردسیر و خنک شناخته شده و تلاش خود را برای استفاده بهینه از این تنوع آب وهوایی داشته باشد.

 این استان با دارا بودن دو رودخانه کارون و زاینده رود دارای هوایی خنک بوده و آب این استان به دلیل دمای مفید برای رشد پرورش ماهیان سردآبی موجب شده است تا رتبه برتر پرورش این نوع ماهی ها را از آن خود کند.

قزل آلا یکی از ماهی مفید با گوشت سفید و کم استخوان بوده که در بین مردم طرفنداران خاص خود را داشته و موجب شده است این استان سهم زیادی از مزارع پرورش ماهی خود را به این ماهی اختصاص داده و به قطب تولید ماهیان سردآبی در کشور تبدیل شوند.

شهرستان اردل یکی از شهرستان های سر سبز و پرآب استان بوده که به بیشترین سهم پرورش ماهیان سرآبی را از آن خود کرده است.

46

کد خبر 1278370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =