٨٨٠٠ زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی لرستان هستند

مدیر کل بهزیستی استان لرستان گفت: ٨٨٠٠ زن سرپرست خانوار استان تحت پوشش این سازمان هستند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، فاطمه زهرا توکلی در مراسم جشن روز دختر  با بیان اینکه زنان و دختران جامعه ما در فضایی زندگی می‌کنند که همه سیاستگذاران، اندیشمندان، اقتصاد دانان و جامعه شناسان و همه برنامه ریزان به این نکته اتفاق نظر دارند که توسعه پایدار در هیچ جامعه ای اتفاق نمی‎افتد مگر اینکه زنان ویژه دیده شوند و هم در بستر توسعه و مشارکت فعالیت داشته باشند، اظهار کرد: در یک جامعه نمی توانیم از ظرفیت زنان و دختران غافل شویم آن‎گاه انتظار توسعه همه جانبه داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: در کشوری زندگی می‎کنم که در پیشینه تاریخی، مذهبی و فرهنگی خود زنان و دخترانی اسوه و الگو دارد.

اعتقاد به تفاوت‎های جنسیتی داریم
 
توکلی گفت: زنان ما در عرصه‎های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی  و اجتماعی ورود پیدا کردند اما تا رسیدن به مدینه فاضله فاصله داریم.
 
مدیر کل بهزیستی لرستان بیان کرد: اعتقاد به تفاوت‎های جنسیتی داریم چرا که در ظرفیت‎ها، نگرش و رویدادها شناخت ایجاد می‎کند و دو جنس زن و مرد در کنار هم خلقت و آفرینش کامل می‌شود و تکامل جامعه غیر از این میسر نخواهد بود.
 
وی گفت: در حال حاضر ٨٨٠٠ زن سرپرست خانوار استان تحت پوشش این سازمان هستند و از خدمات حمایتی برخوردار می‌شوند.
 
توکلی افزود: همچنین۱۵ هزار نفر از زنان معلول جامعه استان از خدمات بهزیستی بهره‎مند شدند و ۶۳۸ نفر از دختران و خانم‎های بهزیستی تحت حمایت به فضای تحصیلات تکمیلی راه یافتند.

پرداخت تسهیلات به ۵۰۰ نفر از زنان
 
مدیر کل بهزیستی لرستان عنوان کرد: همچنین سال گذشته ۵۰۰ به نفر از زنان تحت حمایت از وام‎های خوداشتغالی در راستای توانمندسازی استفاده کردند.
 
توکلی گفت: همچنین ٣٠نفر از دختران تحت پوشش به عنوان دختران موفق از مراکز شبانه روزی استان ترخیص شدند.

46

کد خبر 1278755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =