۰ نفر
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
عملکرد ضعیف دوومیدانی لرستان با وجود میزبانی مسابقات کشوری

در مسابقات دومیدانی قهرمانی جوانان کشور در خرم‌آباد متاسفانه در میان شگفتی و حیرت همگان لرستان با وجود میزبانی و هزینه های فراوان تیم دومیدانی لرستان با یک مدال و با عملکردی ضعیف و قابل انتقاد جایگاهی در خور نام لرستان کسب نکرد.

متاسفانه این روزها علیرغم حمایت های ویژه هیات دوومیدانی لرستان و وجود امکانات مناسب و قابل توجه برای این هیات  ولی پشتوانه سازی و موفقیت در این هیات نسبت به گذشته آن  به حداقل رسیده و مصداق بارز آن کسب نتایج ضعیف تیم دومیدانی لرستان در رقابتهای جوانان قهرمانی کشور با وجود میزبانی در خرم آباد و تدارک ویژه بودیم.

ضرورت تغییر در برنامه‌ریزی و استعدادیابی‌ها
امیدواریم با بازنگری و اخطار جدی به هیات دومیدانی لرستان شاهد تغییر در برنامه ریزی و استعدادیابی در این هیات باشیم.

در مسابقات دوومیدانی جوانان قهرمانی کشور علی فتحی گنجی در پرتاب نیزه لرستان را صاحب طلا کرد و تیم همدان در بخش تیمی بر سکوی نخست ایستاد. مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان پسر کشور که با شرکت ورزشکارانی از استان های سراسر ایران ۲۰ تیرماه در خرم آباد آغاز شدکه در روز پایانی با قهرمانی تیم همدان خاتمه یافت و استان های قم و تهران نیز به ترتیب به عنوان های نایب قهرمانی و سومی دست یافتند. برای تیم لرستان «علی فتحی گنجی» با پرتاب نیزه" به مصافت ۶۶.۵۷ متر قهرمان کشور شد و تنها مدال لرستان را در این رقابت ها صاحب شد.

به هر حال گذشته دوومیدانی لرستان سرشار از کارنامه های موفقیت آمیز و درخشش ورزشکاران در میادین داخلی و خارجی بوده است و ورزشکاران این استان در سطح کشور حرفهای زیادی برای گفتن داشتند اما با برگزاری این مسابقات و حضور تیمهای لرستان و کسب نتایج ضعیف ، نشان دهنده آن است دوومیدانی استان نه تنها پله های ترقی را در این سالها طی ننموده بلکه شاهد یک پروسه تنزل آمیز را طی کرده که در خور شان قهرمانان نه چمدان دور این استان به هیچ وجه نیست.

امیدواریم با نگاه حرفه ای به این ورزش پرافتخار لرستان، خیلی زود به دوران طلایی دوومیدانی دست یابیم.

* فعال رسانه‌ای و خبرنگار ورزشی‌نویس
۴۶
کد خبر 1279617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =