ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند: ۴۰ درصد صادرات استان مرکزی در سال گذشته توسط پتروشیمی شازند انجام شده است

پتروشیمی شازند در سال گذشته علیرغم تمامی مشکلات و تحریمها بسیار موفق عمل کرده است و علاوه بر سود دهی مناسب که در تاریخ این شرکت بی سابقه بوده است در زمینه مسئولیتهای اجتماعی خود نیز موفق بوده است.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند در نشست خبری با خبرنگاران در محل شرکت پتروشیمی شازند گفت : پتروشیمی شازند در سال گذشته علیرغم تمامی مشکلات  و تحریمها بسیار موفق عمل کرده است و علاوه بر سود دهی مناسب که در تاریخ این شرکت بی سابقه بوده است در زمینه مسئولیتهای اجتماعی خود نیز موفق بوده است.

وی با اشاره به این که هر شرکت صنعتی در هر منطقه ای که فعال می باشد می بایست مسئولیتهای اجتماعی در قبال شهروندان و محیط زیست داشته باشد گفت : پتروشیمی شازند در راستای انجام مسئولیتهای اجتماعی خود از جمله کمک به روستاهای اطراف و روستاهای استان لرستان در زمان وقوع سیل بسیار فعال بود و با تمام امکانات در خدمت سیل زدگان بود و علاوه بر این چندین محموله کمکهای مورد نیاز سیل زدگان را نیز به مناطق سیل زده ارسال نمود و در فعالیتهای ورزشی و اجتماعی بسیاری مشارکت داشته و دارد.

ولدخانی افزود : در راستای حمایت از کسب و کارهای داخل استان مرکزی این شرکت در سال گذشته ۱۰۳۵ میلیارد تومان خرید محصولات و خدمات مورد نیاز شرکت را از داخل استان به انجام رسانده است که این رقم با بودجه دولت برای یک استان تقریبا برابری می کند.

مدیرعامل پتروشیمی شازند در خصوص اورهال مجموعه نیز گفت : اورهال پتروشیمی شازند که بزرگترین اورهال در تاریخ این شرکت می باشد از اول مرداد ماه به مدت یک ماه انجام خواهد شد و بنا بر تصمیمات اتخاذ شده تمامی ۲۰۰۰ نفر نیروی مورد نیاز در این اورهال از نیروهای بومی استان بکار گرفته خواهد شد.

ولدخانی با اشاره به فروش بالای شرکت در سال گذشته گفت : در سال گذشته فروش شرکت از رقم ۵ هزار میلیارد تومان فرارتر بود و این یک رکورد در زمینه فروش برای پتروشیمی شازند بود.

مدیرعامل پتروشیمی شازند در خصوص صادرات شرکت گفت : در حال حاضر تولیدات شرکت علاوه بر مصرف داخلی به ۲۵ کشور جهان صادر می شود و در ۶ ماه پایانی سال گذشته حدود ۳۷۰ میلیون دلار صادرات از این شرکت صورت گرفته است که این به معنای این است که حدود ۴۰ درصد ارزش صادراتی استان توسط این شرکت به دست آمده است و ۸۰ درصد ارز حاصل از این صادرات در اختیار بانک مرکزی و سامانه نیما قرار گرفته است و ۲۰ درصد باقیمانده نیز به منظور تامین منابع مالی اورهال شرکت در اختیار شرکت می باشد که این امر در بین شرکتهای پتروشیمی کشور بی نظیر است و به همین دلیل مورد تقدیر بانک مرکزی نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت واحد تحقیق و توسعه این شرکت گفت : ۶۵۰ قطعه اساسی مورد نیاز شرکت که در گذشته از خارج وارد می شده است هم اینک در داخل شرکت طراحی و ساخته شده است و به طور مثال قطعه ای که قبلا با یک میلیارد و دویست میلیون تومان از خارج از کشور وارد می شده هم اینک با ۱۰۰ میلیون تومان توسط نیروهای پتروشیمی شازند ساخته شده است.

ولدخانی گفت : کاتالیست CRP۱۰۰ یکی از کاتالیستهای مورد نیاز صنعت لوله های پرفشار آبیاری و گازرسانی است که هم اینک در این شرکت ساخته می شود و گل سرسبد محصولات این شرکت می باشد و با توجه به نیاز کشور به برخی محصولات علیرغم زیان ده بودن تولیدشان در پتروشیمی شازند ادامه دارد.

ولدخانی خاطر نشان ساخت در حالی که تحریمها فشار مضاعفی بر ما وارد کرده است و شرکت پتروشیمی شازند در لیست اولین شرکتهای تحریم شده قرار داشت توانستیم با فعالیت پرسنل زحمتکش شرکت ضمن تولید بالا ارزآوری مناسبی باری کشور داشته باشیم.

وی در خصوص وضعیت استخدام نیرو در این شرکت گفت : سال گذشته ۷۵۰ نفر در این شرکت استخدام شده اند که همگی بر اساس آزمون استخدامی جذب شده اند و بنا بر سفارش و توصیه کسی جذب نشده است.

ولد خانی گفت :  ۵۰۰۰ واحد تولیدی پایین دستی پتروشیمی شازند با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال همیشه مد نظر مجموعه پتروشیمی شازند می باشد تا دچار مشکل نشوند زیرا اشتغال را کاهش دهنده مسائل و مشکلات اجتماعی در جامعه می دانیم.

در پایان این نشست خبرنگاران حاضر بازدیدی از مجموعه پتروشیمی شازند داشتند و از نزدیک با فرایند تولید در این شرکت آشنا شدند.

۴۶

کد خبر 1280513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =