تاکید بر ضرورت توانمندسازی مددجویان بهزیستی لرستان

مدیرکل بهزیستی لرستان در مراسم جشن گرامیداشت هفته بهزیستی توانمندسازی مددجویان را جزو برنامه‌های استراتژیک این سازمان دانست.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، فاطمه زهرا توکلی که با تبریک این هفته و تاکید بر ضرورت توانمندسازی مددجویان تحت پوشش بهزیستی، گفت: توانمندسازی مددجویان تحت پوشش، جزو برنامه‌های استراتژیک سازمان بهزیستی است.
وی ادامه داد: برای تحقق این هدف، بهزیستی برنامه‌های مختلفی را اجرایی می‌کند که مهمترین آنها اشتغالزایی و ارائه وام اشتغال به مددجویان است.
تقدیر از اقدامات پرسنل و کارکنان بهزیستی پلدختر
توکلی با تقدیر از اقدامات پرسنل و کارکنان بهزیستی پلدختر در جریان سیل فروردین و کمک‌رسانی به مددجویان تحت پوشش، اظهار کرد: به ۱۴ هزار و ۳۱۴ نفر زن و مرد و کودک در مناطق سیل‌زده استان خدمات ارائه شده است.
این مسئول افزود: غربالگری روان‌شناختی ۶۵۲۵ نفر در مناطق سیل‌زده استان انجام شد. ۱۰۴۳ خدمت مشاوره به افراد در مناطق سیل‌زده در قالب مشاوره گروهی، انفرادی، زوج‌درمانی و آموزش‎های گروهی ارائه شده است.
مدیرکل بهزیستی لرستان اجرای برنامه فرهنگی تفریحی جهت کودکان و نوجوان معمولان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان، بازی و تشویق کودکان به بازی‎های گروهی نشاط‌آور جهت تخلیه هیجانی منفی ناشی از حادثه، انجام مسابقه ورزشی بین دو محله سیل‌زده در پل‌دختر و آموزش‎های گروهی به افرادی که غربالگری مثبت داشته‎اند را از دیگر اقدامات بهزیستی استان برشمرد.
در این مراسم با اجرای برنامه های شاد برای کودکان و لحظاتی مفرح برای خانواده ها، از  خدمات کارکنان اداره بهزیستی شهرستان پلدختر و نمایندگان کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک لرستان با اهدا لوح، تقدیر شد.
۴۶
کد خبر 1280754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =