ادعای جالب یک نماینده مجلس: در تهران خانه به دوشم/ ۲۵۰ میلیون تومان پول رهن خانه از مجلس گرفتم

اعتمادآنلاین به نقل از نماینده بوشهر نوشت: من از مجلس ۲۵۰ میلیون تومان پول رهن گرفتم که بعد از چهار سال باید آن را به امور مالی مجلس برگردانم. اما برخی از نمایندگان اجاره مسکن دریافت می‌کنند که چهار تا پنج میلیون تومان است.

عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر درباره وضعیت مسکنش گفت: در تهران خانه به دوش هستم، اما در گناوه خانه مسکونی دارم.

او ادامه داد: من از مجلس ۲۵۰ میلیون تومان پول رهن گرفتم که بعد از چهار سال باید آن را به امور مالی مجلس برگردانم. اما برخی از نمایندگان اجاره مسکن دریافت می‌کنند که چهار تا پنج میلیون تومان است. مجلس به کسانی که پول رهن گرفته‌اند کمک‌اجاره نمی‌دهد.

خدری با تکذیب افزایش مبلغ رهن خانه به نمایندگان گفت:  هزینه رهن مسکن یک بار پرداخت می‌شود و افزایش پیدا نکرده است.

او درباره میزان افزایش اجاره‌بها در تهران گفت:اجاره‌بها در یک سال گذشته دست‌کم ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

خدری درباره مشکل اجاره و مسکن و راه حل آن گفت: تعداد خانه‌های خالی در کشور قابل توجه است. بنابراین اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند بخشی از مشکلات حوزه مسکن را حل کند. متاسفانه بخشی از افزایش اجاره و خرید مسکن به دلیل جو روانی، بی‌ثباتی ارز و ناشی از تبعات تورم است. اما افزایش نرخ مسکن همسان با تورم نیست و جهش بسیار زیادی داشته است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در شهرستان‌های کوچک به دنبال این هستیم که خانه‌هایی ارزان‌قیمت برای خانه‌اولی‌ها بسازیم. بنیاد مسکن هم همکاری می‌کند تا این اتفاق بیفتد.

او درباره افزایش وام مسکن نیز گفت: افزایش وام مسکن، خانه نیز به همان میزان گران می‌شود، پس این راهکار نیست و بر افزایش قیمت مسکن اثر مستقیم می‌گذارد.

۲۷۲۱۶

کد خبر 1282567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =