دمای هوا اوج گرفت/ مصرف آب در ارومیه از مرز هشدار عبور کرد!

افزایش دما و گرمای طاقت فرسای هوا در استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه مرکز این استان، آب و فاضلاب این شهر را به انتشار اطلاعیه و درخواست کاهش مصرف آب شهروندان واداشت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، گرمای طاقت فرسای هوا در طی چند روز گذشته در این استان و شهر ارومیه ادامه دارد بطوریکه تصاویری از ثبت دمای ۴۳ تا ۴۶ درجه‌ای برخی خودروها در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.

دمای بی سابقه در ارومیه

پیش‌بینی هواشناسی چیست؟

هواشناسی آذربایجان‌غربی در کانال تلگرامی خود نوشته است:
براساس آخرین خروجی الگوهای دمایی، طی دو روز آینده همچنان روزهای گرمی را در استان تجربه خواهیم کرد با این حال و براساس برآیند خروجی مدلهای عددی، از روز چهارشنبه شاهد کاهش تدریجی دما در استان خواهیم بود.

هم‌اکنون دمای شهرهای مهاباد، بوکان، پلدشت، میاندوآب، خوی، شوط و شاهین‌دژ از ۴۰ درجه عبور کرده و چالدران با دمای بیشینه ۳۳.۲ سردترین شهر استان به شمار می‌رود ضمن اینکه ارومیه با بیشینه دمای ۳۶.۸ و کمینه دمای ۱۹.۸ روزهای گرمی را می‌گذراند.

اطلاعیه آب و فاضلاب ارومیه

در اطلاعیه روابط‌عمومی آب و فاضلاب ارومیه آمده است:
افزایش شدید دمای هوا در چند روز گذشته در شهر ارومیه، افزایش بی رویه مصرف آب و افت شدید سطح آب ذخیره شده مخازن را بدنبال داشته، بطوریکه میزان حداکثری  ظرفیت تولید آب شهر ارومیه جوابگوی مصرف آب مشترکین این شهر نبوده و در برخی از نقاط شهر افت فشار و قطعی آب بوجود آمده است، لذا از شهروندان محترم تقاضا میشود از شستشوی خودرو و حیاط و آبیاری فضای سبز و مصارف غیر ضروری اکیدا خودداری نمایند تا تمامی شهروندان و بویژه مراکز درمانی و خدماتی از این نعمت الهی بهره مند شوند.

46

کد خبر 1282683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =