۴ نفر
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
یک بنای تاریخی در ارومیه آتش گرفت

خانه انصاری از بناهای تاریخی شهرستان ارومیه بدلیل گرمای هوا و آتش‌سوزی شروع شده از حیاط این مجموعه دچار آتش‌سوزی شد و دچار خسارت سنگین شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، آتش‌سوزی خانه تاریخی انصاری دیروز چهارشنبه در ساعت ۱۸:۳۰ آغاز و با تلاش آتش‌نشانی مهار شد.

بنا به گفته ابراهیم شادقوشچی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، علت دقیق حادثه در حال بررسی است اما احتمال آتش سوزی علفهای هرز محوطه به دلیل گرمای هوا وجود دارد که آتش سوزی از حیاط خانه انصاری شروع شده و به خودرو پراید پارک شده در حیاط خانه رسیده و به خاطر وسعت زیاد آتش سوزی و حجم زیاد علفهای هرز باعث ورود حریق به طبقه زیر زمین این خانه تاریخی شده و به طبع آن خسارتی را در پی داشته است بطوریکه متاسفانه نمای بیرونی این خانه دچار تخریب شده است.

بنا به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، خانه انصاری یک بنای تاریخی است و مالک مکلف به رسیدگی به این بنا می‌باشد و هم‌اکنون مالک این بنا آموزش و پرورش است.

گفتنی است، خانه انصاری ارومیه از خانه‌های تاریخی و زیبای ارومیه است که در زمان قاجار در دو طبقه ساخته شد و هم‌اکنون در میدان امام حسین (گول اوسته) قراردارد.

46

کد خبر 1283225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =