ونزوئلا به تحریم‌های جدید آمریکا واکنش نشان داد

ایسنا نوشت: دولت ونزوئلا تحریم‌های جدید آمریکا علیه چند فرد و نهاد مرتبط با تامین غذای این کشور را محکوم کرده و این تحریمها را تجاوز به حق برخورداری ونزوئلایی‌ها از غذا دانست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای تحریمهایی که اخیراً آمریکا علیه چند شرکت مرتبط با برنامه تامین غذای ونزوئلا اعلام کرد را محکوم کرد. این وزارتخانه در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر ساخت نوشت: ونزوئلا در برابر جامعه بین المللی این تروریسم اقتصادی مکرر دولت آمریکا علیه مردم ونزوئلا که این بار تدابیری را با مقاصد جنایتکارانه به منظور محروم ساختن ونزوئلایی‌ها از حق برخورداری از غذا اعلام کرده، محکوم می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه دور جدیدی از تحریمها را علیه ونزوئلا اعلام کرد که ۱۰ فرد و ۱۳ سازمان مرتبط با یک نهاد در ونزوئلا به نام "کمیته های محلی تولید و تامین" را هدف قرار داده‌اند.

بحران سیاسی و انسانی در ونزوئلا از ماه ژانویه،‌ زمانی که خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان دولت این کشور به صورت خودخوانده به اعلام ریاست جمهوری پرداخت شدیدتر شد.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، گوآیدو را عروسک خیمه شب‌بازی آمریکا خوانده و آمریکا را متهم به تلاش برای سازماندهی یک کودتا علیه حاکمیت ونزوئلا از طریق گوآیدو به منظور دستیابی به منابع طبیعی گسترده این کشور کرده است.

310311

کد خبر 1283619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =