جشنواره فیلم تورنتو به مریل استریپ جایزه داد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مریل استریپ بازیگر برنده سه دوره جوایز اسکار، جایزه جدید جشنواره تورنتو را دریافت می‌کند.

مریل استریپ در جشنواره بین الملل فیلم تورنتو جایزه افتخاری بازیگران این دوره را دریافت می‌کند.

رئیس این جشنواره گفت: مریل استریپ بدون شک از بازیگران بااستعداد و مشهور نسل خودش است. فعالیت‌های چشمگیر این بازیگر در سینما، تلویزیون و تئاتر در پنج دهه از بازی در فیلمهای «شکارچی گوزن»، «کرامر علیه کرامر»، «انتخاب صوفی»، تا «زن آهنین» و «پست» شخصیت‌هایی را خلق کرده است که هیچگاه محدود به زمان نیستند. جشنواره تورنتو بیش از این نمی‌تواند با جایزه دادن به یک بازیگر مفتخر شود.

مریل استریپ این جایزه را در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) در رویال یورک، دریافت می‌کند. او در فیلم سینمایی استیون سودربرگ به نام «لندرومات» ایفای نقش کرده که برای نخستین بار در این جشنواره به نمایش در می‌آید.

استریپ برنده با فیلم‌های «زن آهنین»، «کرامر علیه کرامر» و «انتخاب صوفی» سه بار جایزه اسکار را تصاحب کرده است و برای ایفای نقشش در سریال کوتاه اچ بی او به نام فرشتگان آمریکا جایزه امی دریافت کرده است. سریال «دروغ‌های بزرگ و کوچک» نیز آخرین پروژه بزرگ او در تلویزیون بوده است که از شبکه اچ بی او پخش شد.

چهل و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم تورنتو از تاریخ ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) شروع می‌شود و تا ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) ادامه خواهد داشت. فیلم سینمایی «فرود علیه فراری»، «خرگوش جوجو» و «دو پاپ» فیلم‌های دیگری هستند که در این جشنواره پخش خواهند شد.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1283934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =