۰ نفر
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
اولین نمایش رقص سنتی زنان در عربستان

ایسنا نوشت: آکادمی هنری مسک عربستان از برگزاری نمایش رقص محلی و سنتی جنوب این کشور به عنوان برنامه‌ای بی‌سابقه در این کشور خبر داد؛ این کشور اخیرا از هنر استقبال کرده و به دنبال مستند کردن میراث خود است.

مسؤولان آکادمی وابسته به موسسه خیریه مسک که زیر نظر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان فعالیت می‌کند، تصاویر ویدیویی از برنامه‌های نمایشی منتشر کرده است که قرار است ابتدای ماه میلادی آتی آغاز شده و به مدت ۳۰ روز ادامه داشته باشد.

در این فیلم‌ها تصاویری از گروه‌های زنان و مردان دیده می‌شوند که جداگانه رقص‌های سنتی و محلی میراث منطقه جنوب عربستان یعنی مناطق جازان، عسیر و نجران را به نمایش می‌گذارند.

مسؤولان این نمایش در بیانیه‌ای اعلام کردند، به دنبال معرفی هنر منطقه جنوب عربستان هستند تا به صورت مدرن و متفاوت میراث هنری اصیل این منطقه را مستند کنند.

این نمایش با نام "الخطوه" (گام) رقص سنتی را به اجرا می‌گذارد و یک تجربه جدید در راستای آرمان‌های عربستان برای استقبال از فرهنگ و هنر است.

عربستان در میان شش کشور عرب حوزه خلیج فارس بزرگترین کشور بوده و مساحت جغرافیایی گسترده‌ای دارد و به همین دلیل فرهنگ و هنر متفاوتی در مناطق مختلف این کشور به چشم می‌خورد.

ریاض پس از گذشت حدود چهار دهه از ممنوعیت برگزاری فعالیت‌های هنری و فرهنگی، اخیرا به اجرای برنامه‌هایی در زمینه هنرهای مختلف تشویق می‌کند.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1284238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =