استاد ادبیاتی که شیمی او را از پای درآورد

روزنامه رسالت نوشت: حسین آهی، شاعر، پژوهشگر دینی و گوینده پیشکسوت رادیو پس از دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، در حالی که شیمی درمانی می‌شد، درگذشت.

محمد صالح‌علا، مجری و گوینده پیشکسوت رادیو و تلویزیون با اشاره به اینکه حسین آهی مؤدب به ادبیات و یگانه‌ای در عرصه فرهنگ و هنر بود، تأکید کرد: «به‌نظر من، او گنج بادآورده‌ای بود؛ چون هیچ هزینه‌ای انجام نشد تا چنین حسین آهی به‌وجود آید، زیرا او خودآموخته‌ به کمال رسید. من به دانش و مهارت زیاد او در ادبیات و رنج و مرارتش در حوزه فرهنگ و هنر غبطه می‌خورم. امیدوارم کتاب‌ها و مقالات او تجدید چاپ شوند و کارهای تلویزیونی و رادیویی‌اش دوباره روی آنتن بروند. آهی یک منفعت ملی تکرارنشدنی بود.»

شهرام ملازاده، مدیر رادیو پیام و آوا نیز در این باره گفت: «حسین آهی با تمام دنیا رفاقت می‌کرد. او حتی با بیماری‌اش رفاقت می‌کرد اما سرانجام کسی را که ادبیات و عرفان بزرگ کرده بود، شیمی از پا در آورد. یادگاری‌های استاد آهی فقط تصحیح نسخه انتقادی بر دیوان خواجه اهل راز نیست، دو دهه دلدادگی شنوندگان رادیو پیام هم هست . دو دهه سایه‌اش بر سر چهارشنبه شب‌هایمان بود؛ دست ما را می‌گرفت و شب را برایمان غزل می‌کرد.»

۵۷۵۷

کد خبر 1285436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
    0 0
    هوالباقی من آمدم به گریه واهی کشید ورفت