۳ نفر
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۷
آسمانی‌ترین مهربانی

از جمله کتاب‌هایی که درباره احادیث قدسی و نبوی و سخنان معصومین(ع) درمورد امام جواد(ع) گردآوری شده است، «آسمانی‌ترین مهربانی» نوشته سید مهدی شجاعی است.

این کتاب توسط نشر نیستان در 152 صفحه به چاپ رسیده و از ویژگی‌های آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که منبع هر یک از احادیث و یا روایات در ادامه مطلب همراه با توضیحاتی آمده است. قسمت‌های پایانی این کتاب نمونه‌هایی از نامه‌های آن حضرت به افراد گوناگون، نام‌ها، کنیه‌ها و القاب، مشخصات ظاهری ایشان را شامل می‌شود. همچنین زیارت‌نامه امام جواد(ع) به نقل از سید بن طاوس و نیز چند حدیث از آن حضرت، از دیگر مطالب موجود در این کتاب است.

نویسنده در مقدمه این کتاب آورده است: «می‌خواستم تو را خورشید بنامم؛ از روشنایی منتشرت. دیدم که خورشید، سکه صدقه‌ای است که تو هر صبح از جیب شرقی‌ات درمی‌آوری، دور سر عالم می‌چرخانی و در صندوق مغرب می‌اندازی و بدین سان استواری جهان را تضمین می‌کنی. می‌خواستم نام تو را ابر بگذارم؛ از شدت کرامتت. دیدم که نسیم، فقط بازدم توست که در فضای قدسی فرشتگان تنفس می‌کنی. به این‌جا رسیدم که زیباترین و زیبنده‌ترین نام، همان است که خدا برای تو برگزیده است، ای کریم‌ترین بخشنده روی زمین؛ ای جواد!».

/6262

کد خبر 1285726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عبدالجواد IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  0 0
  السلام علیک یا جوادالائمه
 • ولی سرلک ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  0 0
  با اینکه مطلب پر باری بنظر میاد، اما بخاطر اشکالات نگارشی کمتر از نصفی از اونو بیشتر نخوندم. لطفا بیشتر در این زمینه کار کنید.