۰ نفر
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
حذف مالیات بر عایدی، بهار دلالان است

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:‌نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: تاخیر در اجرای طرح مالیات بر عایدی، مانند سمّی مهلک برای بازار مسکن به شمار می‌رود.

حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران از خارج شدن طرح مالیات بر عایدی مسکن از دستور کار دولت خبر داد و گفت: متاسفانه دولت لایحه اخذ مالیات از عایدی مسکن را به مجلس ارائه نکرد و همین موضوع باعث ایجاد مشکلات بسیار فراوانی برای حوزه مسکن می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم دولت دوباره طرح اخذ مالیات بر عایدی مسکن را بازنگری کند، گفت: در صورتی که این طرح به مرحله اجرایی نرسد سوداگری در بازار مسکن افزایش می‌یابد و میزان معاملات مسکن بیش از گذشته کاهش می‌یابد.  تاخیر در اجرای این طرح، مانند سمّی مهلک برای بازار مسکن به شمار می رود.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران افزود: اگر در سال ۹۲ تا ۹۳ طرح مالیات بر عایدی مسکن در مجلس مطرح و به تصویب می‌رسید ما هم اکنون شاهد افزایش صد در صدی قیمت مسکن و کاهش ۶۷ درصدی معاملات مسکن نبودیم.

عقبایی با اشاره به اینکه هم اکنون شرایط بازار مسکن به گونه‌ای شده است که از هر ۱۰۰ معامله تنها ۳۰ معامله به مرحله نهایی خرید و فروش می‌رسد، گفت: دولت باید طرح مالیات بر عایدی مسکن را به تصویب برساند، چرا که این طرح یک عامل بازدارنده بزرگ برای حوزه مسکن به شمار می‌رود.

وی افزود: باید طرح مالیات بر عایدی مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی دولت به ویژه وزارت اقتصاد و دارایی باشد چرا که با اخذ مالیات میزان واحدهای خالی از سکنه که در اختیار بانک‌ها است کاهش می‌یابد و ما شاهد افزایش معاملات مسکن خواهیم بود. با حذف این طرح در دراز مدت موج گرانی دوباره به بازار مسکن باز می‌گردد و شرایط رکود تورمی بیشتری بر بازار مسکن حاکم خواهد شد.

عقبایی تصریح کرد: حذف مالیات بر عایدی مسکن به نفع جریان سرمایه گذاران و سوداگران بزرگ خواهد بود و معمول مردم به ویژه اقشار متوسط و کم درآمد جامعه که همواره با مشکل مسکن رو به رو هستند زیان خواهند دید.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1285859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد AE ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
    0
    درود بر جناب عقبایی عزیز