۰ نفر
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
مسکن در کدام مناطق تهران گران‌تر شد؟

تجارت نیوز نوشت: براساس آمارهای بانک مرکزی تعداد معاملات در چهار ماهه نخست سال جاری معادل ۲۶ هزار و ۳۲۷ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش حدود ۵۰ درصدی داشته است.

براساس آمارهای وزارت راه و شهرسازی منطقه محبوب معامله‌گران مسکن در تیر ماه امسال منطقه پنج است؛ یعنی بیشترین تعداد معامله با ۵۶۵ فقره در منطقه پنج انجام شده، که این تعداد معادل ۱۳٫۲ درصد از کل حجم معاملات انجام شده در تیر ماه امسال است. حجم کل تعداد معاملات معادل چهار هزار و ۲۶۰ فقره است.

این منطقه در آمارهای بانک مرکزی نیز به عنوان اولین منطقه با بیشترین تعداد معامله ذکر شده است اما سهم این منطقه نسبت به دیگر مناطق در این آمارها معادل ۱۲٫۴ درصد است. همچنین در این آمارها ۱۰ منطقه اولی که در نمودار ذکر شده است ۷۱ درصد کل تعداد معاملات تیر ماه را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از منطقه پنج، مناطق دو و چهار به ترتیب با ۴۰۵ و ۴۰۳ فقره معامله انجام شده در رتبه‌های بعدی قرار گرفته است. منطقه ۱۹ با ۳۸ فقره معامله کمترین تعداد معامله را دارد.

براساس آمارهای بانک مرکزی تعداد معاملات در چهار ماهه نخست سال جاری معادل ۲۶ هزار و ۳۲۷ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش حدود ۵۰ درصدی داشته است.

متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تیر ماه امسال معادل ۱۶ میلیون و ۶۱۵ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل رشد ۱٫۴ درصدی داشته است؛ اما این رشد نسبت به رشد قیمتی آن در خرداد ماه (نسبت به اردیبهشت ماه) که ۵٫۶ درصد بوده کم شده است.

گران‌ترین خانه نیز همانند چند ماه گذشته در منطقه یک با متوسط قیمت ۳۱ میلیون و ۸۵۸ هزار تومان برای متر مربع معامله شده است. مناطق سه با متوسط قیمت بیش از ۲۳ میلیون تومانی و منطقه دو با متوسط قیمت بیش از ۲۰ میلیون تومانی به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفته است.

منطقه پنج که بیشترین تعداد معامله را در تیر ماه امسال رقم زده است در رده پنجمین منطقه گران تهران قرار دارد.

براساس گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت هر متر مربع خانه در تهران در چهار ماهه ابتدایی سال معادل ۱۲ میلیون و ۶۴۸ هزار تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۱۰۲ درصدی داشته است.

۲۲۶۲۲۶
کد خبر 1285860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =