پاسخ‌های نیمه‌شب ظریف به هجوم کاربران به صفحه اینستاگرامش

وزیر امور خارجه کشورمان نیمه شب گذشته به سوالات کاربران صفحه اینستاگرام خود با صبر و حوصله پاسخ داد.

زهره نوروزپور: وزیر خارجه کشورمان شب گذشته در یک مراسم خیریه شرکت کرد. مراسمی که برای شخص وزیر حواشی بسیار داشت. این روزها ظریف با کاریزمای همیشگی خود کانون توجه رسانه های خبری و شبکه های مجازی بیش از گذشته شده است. چرا که او حالا یک تحریمی محسوب می شود! که به گفته خودش باعث افتخارش است.

ظریف در اینباره می گوید نه تنها افتخار است بلکه قلبا ایمان دارم که به خاطر دفاع از حق مردم کشورم است که مورد اکرام آمریکایی قرار گرفته ام. اما بحث های غیر منصفانه همچنان در داخل کشورمان در رابطه با او در جریان است. همچنان عده ای از تحریم وزیر خارجه در حال ماهیگیری هستند و عده ای نیز از فرط خوشحالی در پوست خود نمی گنجند. این در حالی است که روز جمعه امامان جمعه سراسر کشور از وزیر خارجه کشورمان حمایت کردند و همچنین نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام امریکا را به جد محکوم کرده اند و از ظریف مانند همیشه حمایت کرده اند. اما برخی متاسفانه همیشه در داخل کشور هستند که در اوضاع کشور نفاق و دو دستگی ایجاد کنند آنها همان کسانی هستند که شب گذشته به صفحه اینستاگرام وزیر خارجه کشورمان هجوم برده اند. مخالفان و موافقان به بحث و جدل پرداختند و در این میان ظریف در نیمه های شب سوالات مخالفان و حتی هتاکی ها را پاسخ داد. کاربری در اینباره نوشته است: همین که این موقع شب به کامنت ها پاسخ می دهید به این معنی است که کار شما همیشه درست بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، تحریم ظریف واکنش های بسیار داشته است. هم در میان سیاستمداران جهان هم روزنامه نگاران و هم رهبران جهان. این واکنش ها از کاربران فضای مجازی نیز دور نمانده است و برخی مخالفان با هشتگ های توهین آمیز از این مساله استقبال کرده اند و موافقان او با هشتگ هایی از جنس #من_محمد_جواد_ظریف_هستم از او حمایت کرده اند.

بیشتر بخوانید:آیا وزیر خارجه کشورمان دشمن شاد شد؟«ظریف» روی دیگر مقاومت

ظریف چه نوشت؟ و به چه سوالاتی پاسخ داد؟

ظریف پس از شرکت در مراسم خیریه در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «از محبت‌های شما مردم دوست‌داشتنی و بزرگوار یک دنیا ممنونم. بابت همه‌ی محبت ها و پیام‌های زیبایتان... حضور غیررسمی همسرم و من در مراسم موسسه سروش مولانا برای کمک به عزیزان سیل زده و محبت غافلگیرکننده برادر عزیزم دکتر حناچی و برگزارکنندگان محترم. بازهم سپاس که تحریم شدن به جرم دفاع از مردم دلاور ایران برای من بزرگترین افتخار است»

دکتر ظریف پس از انتشار پست اینستاگرامی خود، کاربران در  انتهای آن سوالات بسیاری از وزیر خارجه پرسیدند و او نیز با حوصله به آنها پاسخ داد. برخی مانند همیشه کم لطفی های خود را نثار وزیر کردند و برخی دیگر هم مانند همیشه از او تقدیر کردند. اما ظریف به مخالف و موافق با حوصله پاسخ داد.

عمده اعتراضات کاربران حول پروپاگاندای رسانه ای که در چند روز اخیر از سوی نفوذی ها در سطح جامعه به وسیله کانال های تلگرامی و دیگر شبکه های مجازی در احال انتشار است پیش آمده در داخل کشور شایع شده است می چرخد. مبی بر اینکه وزیر خارجه در خارج از کشور خانه دارد و فرزندش در آمریکا تحصیل می کند! اقای وزیر پول این دو خانه را از کجا آورده اید؟  

از دیگر سوالاتی که از سوی مخاطبین مطرح شده بود اظهارات وزیر خارجه در محافل بین المللی و برجام بود.

برخی از سوالات و پاسخ را بخوانید:

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به کاربری که وزیر خارجه را متهم به الفاظ توهین آمیز کرده بود و در ادامه از وزیر خارجه خواسته بود توبه کند! نوشت: فانتظروا انی معکم من المنتظرین

ظریف همچنین در پاسخ به کاربر دیگری که با کنایه به او گفته بود کت و شلوارت کجاست؟ نوشت رفته بودم به کنسرت! سخنرانی که نرفته بودم!

یک کاربر دیگر با بی احترامی ها علیه وزیر اعتراض کرده است و در پاسخ ظریف نوشته است: من شرمنده ام! وزیر خارجه کشورمان به بی احترامی های دیگر هم با زیرکی خاص خود پاسخ داد که از ذکر آن معذوریم.

ظریف در پاسخ به کاربری که مدعی شده بود که وزیر خارجه کشورمان در در رسانه های بین المللی از سوی مردم حرفی خلاف واقع زده است گفت: من تقاضا می کنم یک بار همه حرف های مرا به زبان اصلی و کامل گوش کنید. اگر خلاف گفته بودم ملامتم کنید. وقتی جملات را تقطیع می کنند و از یک سخنرانی یا پاسخ به یک سوال دشوار و چالشی یک جمله را از میان کلامتان جدا می کنند و ترجمه مغرضانه می نمایند، اگر هرکه باشد دورغگو می شود. اما به هر حال بنده هم انسانم و خطاکار اگر در جایی خلافی انجام داده ام و یا گفته ام پوزش می خواهم .

ظریف همچنین در همین رابطه و سخنرانی او درباره زندانیان در محافل بین المللی به کاربر دیگری نوشت: همه مواردی که ذکر فرمودید لطفا متن کامل عرایض بنده (و نه آنچه نتانیاهو ادعا کرده و یا دیروز بولتون از من نقل کرد یا در خبرها و سایت ها تحریف و ترجمه غلط شد) را بیاورید و اینجا پست کنید تا معلوم شود که چه کسی دروغ گفته است.

کاربر دیگری عنوان کرد که چرا شما دربرابر مخالفان داخلی از خودتان دفاع نمی کنید؟ چرا پاسخ سریال سازان گاندو را ندادید؟ دکتر ظریف در پاسخ نوشت: دوست خوبم من مدت ها پیش به زبان سیف فرغانی جوابشان را داده ام . بر تیر جورتان زتحمل سپر کنیم تا سختی کمان شما نیز بگذرد

کاربر دیگری که وزیر خارجه را متهم به کم کاری بوده و نوشته بود که شما از حکومت دفاع کرده اید نه از مردم؛ ظریف در پاسخ نوشت: دوست عزیزم بولتون حکومت و مردم نمی شناسد. جنگ هم همینطور. من تلاش می کنم که عرصه تنگ نشود و تحریم برداشته شود و امیدوارم کوتاهی ام را ببخشید.

کاربر دیگری نوشت شما وزیر خارجه یک کشور 85 میلیون نفری هستید نه وزیر خارجه خانوادتون که می فرمایید تحریم ها هیچ اثری روی من و خانواده ام ندارد!؛ ظریف در پاسخ نوشت: عرض کردم تحریم من اثری روی من و خانواده ام ندارد. همیشه در مورد تحریم به عنوان تروریسم اقتصادی و جنگ علیه مردم صحبت کرده ام و تا آنجا که توان داشته ام برای رفع آن کوشیده ام.

کاربر دیگری وزیر خارجه را بازخواست کرد و نوشت، از دوتا خانه ای که در آمریکا دارید برایمان بگویید با کدام پول خریداری شده است؟ ظریف در پاسخ نوشت: سلام بر شما، من نه خانه ای در آمریکا دارم و نه ملک و یا حتی حساب بانکی خارج از ایران، یکی از مواردی که افشاگری فرمودند به اضافه ده دوازده مورد دیگر آپارتمان های استیجاری است که در دوران تحصیل و کار در آمریکا در آن سکونت داشته ام. مورد دیگر هم اصلا ربطی به من ندارد و اقامتگاه سفرای نمایندگی ایران در  سازمان ملل متحد است که من هیچگاه در آن حتی سکونت نداشته ام. همسر فرزندانم هم هیچ دارایی خارج از ایران ندارند. امیدوار رفع نگرانی شده باشد.

کاربران ایرانی در حالی وزیر خارجه کشور را بازخواست می کنند که عملیات نفوذ به راستی کار خود را به خوبی پیش برده است، چرا که پس از هجمه های ناجوانمردانه برخی تندروهای داخلی و تهمت و افتراهای چند روز اخیر به وزیر خارجه کشورمان کانال تلگرامی سایت آزادی در بررسی که درباره این دو خانه کرده است نوشت:

آدرس اولی ملکی است که در دوران آقای نژادحسینیان برای اقامتگاه نفر دوم نمایندگی خریداری شده. البته این ملک بنام شرکت میری بوده و چند سال پیش توسط آمریکا به اتهام پوششی بودن برای املاک ایران، این ملاک و تمام اموال شرکت میری مصادره شده است.

ملک دوم هم اقامتگاه سال اول دکتر ظریف به عنوان نفر دوم  نمایندگی نیویورک در شهر اسکارزدیل در حومه نیویورک است که از سال 88 میلادی تا سال 90 در اجاره نمایندگی ایران بوده که اوایل سال 90 هم اجاره آن فسخ شده. هیچ وقت هم ملکی نبود و اجاره یک ساله بوده است.

با اینحال مخالفان همچنان به نفرت پراکنی در جامعه ادامه می دهند، اما ایا در وضعیت فعلی منطقه و شرایط اقتصادی کشور و فشار بی سابقه آمریکا به ایران، شرایط را مهیای دو قطبی کردن جامعه سیاسی کشور درست به نظر می رسد؟

بیشتر بخوانید:آیا مخالفان برای سخنگوی رهبر معظم انقلاب کف می‌زنند؟

بیشتر بخوانید:تحریم ظریف به معنای مذاکره با رهبر ایران است

310 310

کد خبر 1286137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 31
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  ظريف از شما ممنونم - شما انقلابي تر از هر انقلابي مسلمان تر از هر مسلماني و با غيرت از هر با غيرتي هستي
  • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   67 12
   تعریف بکن ولی غلو نکن.
  • IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   9 24
   در مورد ظریف همه چیز روشن است مگر اینکه از روی ا حساسات چشم بر واقعیات ببندیم ...... سازشکار ما خوش عاقبت میشود آنهم در پرتو سایه دلیرمردانی از ایران .
 • GB ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  ظریف آرش کمانگیر امروز ما
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  96 32
  فقط میشه تاسف خورد. برخی هنوز فرق دوست و دشمن رو نمیدونن.
  • IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   43 13
   هرچى ميكشيم از هميناي ميكشيم كه كشور رو دشمن شاد ميكنن توهين تو پيج رسمى ظريف توهين به خودمونه
 • GB ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  61 23
  چند قطبی بودن هرجامعهای نشان از سلامت جامعه دارد،و افترا و تهمت زدن و سؤال‌های بی اساس ،هر چند بنظر بی رحمانه و خصمانه هستند ولی اگر به دید مثبت ( از نگاه ظریف) به آنها بنگرید ، درمیابید که این قبیل بحث‌ها منجر به پاسخگویی از جانب فرد متهم شده( هر چند به نا حق و در این مقوله شخص آقای دکتر ظریف) گردیده که در تصویر افکار عمومی و روشن شدن بسیاری از جوانب بسیار موثر است و این هم نمونه دیگری از تیز هوشی جناب آقای دکتر ظریف است که بجای رنجیدن و قهر کردن و منفعلانه عمل کردن، با پاسخ گویی به اتهامات و نا ملایمات،هجمه ها را خنثی و از این فرصت برای پاسخ گویی و دفاع از منش سیاسی خود می پردازند.بدترین دشمنان هر کس بی عقلان تکیه بر مسند قدرت زده اند که با کوته بینی ، بی خردان اطراف خود را هم تحریک می کنند و به کل مملکت آسیب می رسانند.خداوند مملکت را از شر جاهلان حفظ نموده و حافظ جناب دکتر ظریف و امثال ایشان باشد.جناب آقای دکتر ظریف ،امیدوارم کلامتان روزبروز برنده تر و نافذ تر و رساتر و فصیح تر گردد
  • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   28 7
   جامعه ما دو قطبى بودن رو رد داده دچار نفاق شده، الان همه سياستمدارن و مقامات داخلى از ظريف حمايت كردن اما يه عده دارن نفاق ايجاد ميكنن دكتر ظريف پاسخشون رو خوب داده
  • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   13 3
   ممکن هست کسانی در پوشش انقلابی گری نفوذی باشن و یا آلت دست و هروسک حیمه شب بازی بعضیا ؟؟!!
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  12 22
  مشخص است که یکی از اهداف تحریم ظریف، تضعیف پایگاه اجتماعی وی است که البته حمایت همه جانبه حاکمیت اعم از همه تندروها و ایمه جمعه و منتقدانش در ایران از ظریف، عرصه را برای این امر مهیا تر می کند. اگر تندروها پشت ظریف نمی ایستادند، همه هجمه ها به دلواپسان قابل انتساب بود در حالی که هم اکنون این هجمه ها به منتقدین حکومت قابل انتساب است و این امر با توجه پایگاه اجتماعی مناسب منتقدین حکومت، ممکن است پایگاه اجتماعی ظریف را تضعیف کند.
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  یکیش محض نمونه اینکه گفتی زندانی سیاسی تو ایران نداریم!!
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  54 14
  ملت جوگیر
 • DE ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  39 6
  تحریم ظریف :بقول مدیری در هیولا خدارو شکر !
 • GB ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  19 32
  گاهی اوقات خودم رو جای ظریف میگذارم. از دست طرفین دعوا های داخلی تا دم سکته قلبی میرم.
 • US ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  9 17
  واقعا كه! برخى از فرهنگ بويى نبردن
 • US ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  20 26
  واقعا مردم يه درصد احتمال نميدن كه رسانه هاى خارجى پيج وزير رو رصد ميكنن ابروى هرچه ايرانى ميبريد
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  16 26
  شك ندارم حمله به پيج ظريف كار ارتش سايبرى مخافات ظريفه
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  19 15
  واقعا كه مردم ما فرهنگ ندارن متوجه نيستن رسانه هاى خارجى پيج ظريف رو رصد ميكنن اين خزعبلات چيه پاى صفحه وزير خارجه كشورمون
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  13 4
  دقيقا كجاى حرفشون غلو هست؟
 • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  19 47
  درود بر ظريف يه دونه اى سردار
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  12 8
  تاسف اوره اين رفتار
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  21 32
  اقا گيرم خونه داشته باشه يعنى بعد اين همه سال خدمت حقش نيست ؟ اين چه رفتاريه ؟
  • IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   18 13
   الان یه اصولگرا خونه داشت خارج شما همین حرف رو میزدی؟
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  15 10
  این منفی های گله ای که در طول سه چهار دقیقه به نظرات طرفدار ظریف داده میشه هم خیلی طبیعیه
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  6 13
  این قوم وقتی به هم رحم نمیکنن میخایین به مردم رحم کنن؟
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  29 46
  ظریف در قلب ملت ایران جا دارد... اصل محبت مردم است
  • GB ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
   45 9
   به قلب مردم کاری نداشته باش، فقط میتونی در مورد قلب خودت بگی
 • منصف IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  11 3
  با سلام خدمت تمامی عزیزان، این که دوستان آزادانه و بدون هیچ ملاحظه ای هر مطلبی رو عنوان می کنند و به جناب آقای ظریف نسبت می دهند اصلا خوب نیست ایشان با تمام تلاش و سخت کوشی سعی در انجام وظیفه برای نظام و ملت را دارند و این در مقاطع مختلف ثابت شده هیچ کس نمی تواند بدون اینکه در جایگاه ایشان قراربگیرد و تمامی جوانب را درنظر بگیرد قضاوتی راجع به ایشان داشته باشد. خواهشا کمتر همدیگر رو قضاوت کنید.
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  3 6
  اصلا برام مهم نیست
 • محمد اسماعیل زاده IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  3 8
  سلام آقای ظریف دست شما درد نکنه دوست دار شما جانباز هفتاد درصد
 • GB ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  4 0
  این قضیه ماله و ماله کشی چیه؟ یه کم توضیح بدین لطفا