۰ نفر
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
دریای خزر و خلیج فارس مواج می‌شود

اداره کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد که براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی دو روز آینده (۱۸ و ۱۹ مرداد ماه) در سواحل دریای خزر بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، طبق اعلام اداره کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، در بخش‌هایی از استان‌های اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر و رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت دریای خزر به خصوص سواحل غربی آن مواج خواهد بود.

در سه روز آینده در برخی ساعات در شرق و جنوب شرق کشور همچون استان‌های خراسان رضوی، کرمان، سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و غبار را مشاهده خواهیم کرد و این وضعیت با شدت کمتر در استان‌های یزد، اصفهان، جنوب سمنان و تهران، قم و مرکزی نیز دور از انتظار نیست.

طبق این اعلام روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ مردادماه) با نفوذ جریانات شمالی روی دریای خزر ضمن کاهش نسبی دما، بارندگی در سواحل دریای خزر، استان اردبیل، برخی مناطق شمال غرب کشور و دامنه‌های البرز مرکزی آغاز می‌شود. بارش در سواحل دریای خزر به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود و خلیج فارس و شرق دریای عمان در روزهای پنج‌شنبه و جمعه (۱۷ و۱۸ مردادماه) مواج خواهند بود.

در این اعلام درباره وضعیت هوای تهران طی  دو روز آینده امده است:  آسمان تهران فردا (۱۸ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت(۱۹ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود  که دمای هوا در گرمترین زمان به ۳۷ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1287690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =