حدادی: به قول علی دبیر، نان دلم را می‌خورم

احسان حدادی رکورددار پرتاب دیسک آسیا بعداز اردوی چین در تهران تمرین می‌کند.

مهری رنجبر: هرچند منتظر است تا با هماهنگی ،هفته آینده  برای اردوی یک ماهه به  فنلاند برود. البته با تاخیر سه روزه.مثل اردوی چین که با تاخیر ۱۲ روزه رفت. دوشنبه وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک هم سری به تمرین او زدند.اتفاقی که حدادی را خوشحال کرد.

وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک هم دوشنبه به تمرین تو سرکشی کردند.
من یکشنبه با صالحی ایمری در دفترش جلسه  خیلی خوبی داشتم. او همیشه حمایت کرده و من هم با سهمیه المپیک جواب حمایت هایش را داده ام. در حالی که خیلی ها می گفتند من تمام شده ام. هر چند هیچ وقت به سهمیه المپیک فکر نمی کردم  .چرا که اگر کسی فقط سهمیه بخواهد به المپیک نرود بهتر است . سهمیه المپیک ۱۰-۲۰ درصد کار است . من در قهرمانی آسیا هم با مدال طلا دوباره رکورد زدم و دایموند لیگ دوحه هم ۶۷ متر پرتاب کردم.سرکشی انها به تمرین من اتفاق خیلی خوبی بود . خدا را شکر می کنم که وزیر به حدی روی من حساب می کند که توقع مدال طلای المپیک را از من دارد. این یعنی در سن ۳۴-۵ سالگی ورزش ایران روی من حساب دیگری می کند. من از آنها خواستم تنها آرامش را برایم فراهم کنند و تیمم کنارم باشد تا در توکیو کار بزرگی را رقم بزنم. چرا که احسان  حدادی همیشه تنها بوده ، با اینکه مربی داشته ام اما به خاطر اینکه خارجی بوده  از نظر عاطفی و احساسی مرا درک نمی کردند اما وجود حسین توکلی کنارم نعمتی است و کسی هست که حرف مرا می فهمد . او بماند می توانم حقم را از ورزش بگیرم و پرچم کشورم را به اهتزاز دراورم. آن هم بعداز کلی سختی و زحمتی که کشیده ام و از بقیه دوستانم عقب افتاده ام تا فقط ورزش کنم.

به این زودی اردوی  ۲۱ روزه چین تمام شد؟
اردوی خوبی بود اما من به رغم اینکه باید ۲۱ روز آنجا تمرین می کردم ،تنها ۱۲ روز ماندم. چرا که تا فدراسیون هماهنگی ها را انجام دهد ۱۰ روز دیرتر رسیدم به چین. چینی ها و مک  ویلکینز هم برنامه اشان از قبل مشخص بود و به خاطر تاخیر من تغییر نمی دهند . به هر حال مشکلاتی که در فدراسیون هست نتیجه اش این می شود.  

با تاخیر ۱۰ روزه  از برنامه  تمرینی عقب افتادی؟
۱۰ روز می شود ۲۵۰ تا ۳۰۰ پرتاب.به هر حال برنامه که عقب و جلو می شود در کار مربی تاثیر منفی می گذارد. مک تاکید داشت که دیگر من با تاخیر به اردو نروم . می گفت یک روز ، یک روز است و نباید فرصت را از دست داد.چرا که تو قرار نیست در جهانی ۶۰ تا ۶۵ متر پرتاب کنی و نتیجه عالی می خواهی.

اردوی فنلاند از کی شروع می شود؟
اردوی ۳۰ روزه  فنلاند از دیروز شروع شده اما فکر می کنم  تا فدراسیون کارها را  انجام دهد  سه روز دیگر راهی شوم، برای فینال دایموند لیگ هم به بلژیک می روم و از همانجا به احتمال زیاد در ترکیه یا بلاروس اردو داریم. بستنگی دارد چینی ها ویزای کدام کشور را راحت تر می گیرند. چرا که از چین تنها یک نفر سهمیه جهانی می گیرد. ۲۰ روز هم در آخرین اردو تمرین می کنم و بعد برای مسابقه جهانی به دوحه می روم.

تو این روزها با کیهانی صحبت کرده ای؟
من با برگشت از چین او را در کمیته ملی المپیک کنار آسانسور دیدم. اما واقعا درست نیست که بعضی ها می گویند ۱۵ هزار دلار و ۷ هزار دلار برای من هزینه می کنند. این حرفها اشتباه است و نشانه ضعف مدیریت. چرا که در فدراسیونهای قبلی هم برای من هزینه می شد و نتیجه می گرفتم.همه هزینه ها برای بهترین نتیجه است و ناجوانمردانه است هرجا می نشینند و حتی به روسای هیاتها زنگ می زنند  و می گویند هزینه میلیاردی کرده اند. در حالی که علیرضا دبیر در مراسمی به حسین توکلی می گفت احسان هرچه به دست آورده نان دلش است.

۲۵۱ ۲۵۱

کد خبر 1287763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  0 0
  جناب حدادی، رگ قلب شما و اقای دبیر به پهنای کانال سوئز است که کشتی با بارش از ان می گذرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • NL ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
  0 0
  به قول دبیر , نان دلت را می خوری ؟ قربان دلت بروم من , دلت باعث سیاه بخت شدن زندگی یک دختر 33 ساله شد . به هر حال ژن خوب ها هم دل دارند دیگر !