«فرشته تاریخ» از تئاتر شهر اسباب‌کشی کرد

«فرشته تاریخ»، تازه‌ترین نمایش محمد رضایی‌راد که درباره زندگی و افکار والتر بنیامین از چهره‌های ماندگار تاریخ فلسفه جهان است، پس از پایان اجراهای خود در تئاتر شهر، به تماشاخانه ملک اسباب‌کشی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی‌راد برای ۸ اجرای فوق‌العاده از ۲۳ تا ۳۱ مرداد، در تماشاخانه ملک اجرا می‌شود.

اجرای این نمایش تا ۱۷ مرداد در مجموعه تئاترشهر ادامه داشت، اما پس از آن به تماشاخانه ملک تغییر مکان داده است و از ۲۳ تا ۳۱ مرداد، تنها برای ۸ اجرای دیگر، در این تماشاخانه روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «فرشته تاریخ» تازه‌ترین اثر محمد رضایی‌راد، نمایشنامه‌نویس و کارگردان، است که از ابتدای تیر با حضور بازیگرانی چون میلاد رحیمی، باران کوثری، رضا بهبودی، میلاد شجره، سینا کرمی، سینا بالاهنگ، رزیتا علیزاده، داوود پژمان‌فر، فرنوش نیک‌اندیش، جاوید قائم‌مقامی، ستاره بذرافشان، سعیده فاضلی و ابوالفضل ابهر در سالن چهارسوی تئاترشهر روی صحنه رفته است.

سمانه حسینی (طراح لباس)، شایلان عشایری (طراح صحنه)، کسرا پاشایی (طراح صدا و موسیقی)، علی شیرخدایی (طراح ویدئو)، علیرضا کی‌منش (مشاور حرکت)، لادن مهران‌زاده (طراح عروسک) و رضا خضرایی (طراح نور) به عنوان گروه طراحان این نمایش را همراهی می‌کنند.

با وجود استقبال تماشاگران، به دلیل برپایی جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی، امکان تمدید این نمایش در تئاتر شهر وجود نداشت و به همین دلیل ادامه اجرای آن به تماشاخانه ملک منتقل می‌شود.

«فرشته تاریخ» یازدهمین نمایش گروه تئاتر خانه به سرپرستی محمد رضایی‌راد است که با رویکردی آزاد به روایت آخرین شب از زندگی والتر بنیامین، فیلسوف شناخته شده آلمانی می‌پردازد.

والتر بنیامین، از چهره‌های ماندگار تاریخ فلسفه در قرن بیستم است که با وجود عمر کوتاه و مرگ زودهنگامش، تاثیر عمیقی بر بسیاری از روشنفکران، هنرمندان و نظریه‌پردازان پس از خود داشته است.

اندیشه‌های بنیامین سپهر وسیعی از موضوعات گوناگون، از فلسفه تاریخ و زبان گرفته تا هنر و زیبایی شناسی را در بر می‌گیرد. در عرصه تئاتر نیز، گذشته از اثر مشهور او دربارۀ خاستگاه نمایش سوگوار آلمانی، می‌توان به دوستی نزدیک و ارتباط فکری عمیق بنیامین با برتولت برشت -شاعر و نمایشنامه‌نویس و نظریه‌پرداز آلمانی- اشاره داشت که در مقالات گوناگون وی درباره آثار برشت نمود یافته است.

۵۷۵۷

کد خبر 1288210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =