دو نفر صیاد متخلف در شهرستان کوهرنگ با ۱۳۵ قطعه ماهی شناسایی و دستگیر شدند

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان از دستگیری دو نفر صیاد متخلف با ۱۳۵ قطعه ماهی رودخانه‌ای در رودخانه بازفت شهرستان کوهرنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان ،شهرام احمدی گفت: در پی گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست از حاشیه رودخانه بازفت در شهرستان کوهرنگ، دو نفر متخلف صید غیرمجاز در این منطقه دستگیر شدند.

وی افزود: از یکی از این صیادان ۳۵ قطعه ماهی و از صیاد متخلف دیگر ۱۰۰ قطعه ماهی رودخانه‌ای و ادوات شکار و صید کشف و ضبط و پرونده این متخلفان جهت طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد. 

احمدی ادامه داد: این متخلفان به استناد بند ب ماده ۱۲ قانون شکار و صید مجرم شناخته شده و مبلغ ضرر و زیان محیط زیستی صید غیرمجاز هر قطعه از این نوع ماهی ۵۰ هزار ریال تعیین شده که این متخلفان علاوه بر پرداخت جریمه عمومی، ملزم به پرداخت ضرر و زیان محیط زیست نیز هستند.

احمدی خاطرنشان کرد: صیادان متخلف با مبادرت به صید غیرمجاز ماهی‌ها، جمعیت این نوع آبزی را کاهش داده و از طرفی نیز زنجیره غذایی را برهم می‌زنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با قدردانی از مشارکت بسیار خوب مردم و دوستداران طبیعت در حفظ محیط زیست، از آنها خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید مراتب را از طریق شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۳۲۲۲۳۵۷۲ اطلاع دهند. 

شهرستان کوهرنگ در فاصله ۹۸ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

46

کد خبر 1288366

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =