از ماجرای دیدار با مقام معظم رهبری تا یک قهرمانی تاریخی

ستاره تیم ملی والیبال جوانان ایران در برنامه زنده تلویزیونی حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی جلوه بازیکن تیم ملی والیبال جوانان ایران و ساناز تندروان مادر او،مهمان امروز برنامه سلام صبح بخیر در شبکه سه بودند.
جلوه در پاسخ به اینکه آیا ازدواج کرده ای گفت: زود نیست!؟ طبیعت ورزش، شرایط سخت و دشوار آن است و یک ورزشکار تایم زیادی را صرف ورزش می کند طبیعی است که زمان ببرد تا بخواهد یک چیزهایی را در زندگی اش داشته باشد. 18 سال دارم و هر موقع خدا بخواهد ازدواج می کنم.
وی درباره دیدار با مقام معظم رهبری توضیح داد: بعد از اینکه ما قهرمان جهان شدیم، مادر من مصاحبه ای کردند و درخواستی داشتند که شوکه ام کرد. چون درخواست او خیلی سریع پیگیری و محقق شد و توانستیم با رهبر انقلاب دیدار خصوصی تری داشته باشیم. دیدار خیلی قشنگ و خوبی بود و با اینکه شرایط بودن مادر من نبود، من بدون دعوت پدر و مادرم را هم بردم و امکان حضور آنها هم فراهم شد.

این بازیکن تیم ملی والیبال ادامه داد: چند دقیقه مانده به مراسم ما را به بخشی بردند که رهبر آمدند و از نزدیک با ایشان صحبت کردیم که لحظه ثبت شدنی در ذهن من بود. هیچوقت لطف رهبر عزیزمان از ذهن من پاک نمی شود. رهبر اول از من پرسیدند قدت چند است که من پاسخ دادم 2 متر و 6. ایشان دعایم کردند، همچنین با مادرم هم صحبت و پدر و مادرم را هم دعا کردند. مادرم گفتند این اتفاق تاریخی که افتاده حیف است این بچه ها با این خلوص نیت با رهبر دیدار نکنند و در خواست دیدار با رهبری را داشتند که محقق شد.

جلوه درباره حضور مربیان ایرانی در والیبال جوانان یادآور شد: خیلی قشنگ است که کشور ما به درجه ای از پیشرفت و موفقیت می رسد که چنین حالتی حاصل می شود که از تمام نیروهای خودمان استفاده می کنیم؛ آن هم در عرصه ورزش که خیلی قشنگ است و شرایط به گونه ای محقق شده که این اتفاق افتاده است. ما سال 2017 با آقای وکیلی برای اولین بار با یک مربی ایرانی قهرمان نوجوانان شدیم و برای اولین بار در تاریخ والیبال ایران توانستیم این قهرمانی را تکرار کنیم که یک تیم در نوجوانان قهرمان شود و این قهرمانی را حفظ و در عرصه جوانان تکرار کند که این حاصل زحمات تیم است.

وی درباره مسابقات پیش رو توضیح داد: امشب با بچه ها می رویم و امیدوارم دوباره موفق شویم. این اتفاقات نتیجه تلاش خودمان و لطف خدا بوده است و خیلی قشنگ است که چنین قهرمانی هایی را داشته باشیم. قهرمان شدن سخت نیست و قهرمان ماندن سخت تر است. بچه های نوجوان از اواسط اسفند اردوهای سختشان را شروع کردند و من هم در بعضی اردوها کنارشان بودم تمام هدفمان این است که قهرمان شویم.

این بازیکن تیم ملی والیبال درباره بازی دیشب ایران برابر روسیه اظهار کرد: بخش هایی از بازی دیشب را دیدم البته خودمان در اردو هستیم و نتوانستیم بازی را کامل ببینیم. بازی قشنگی بود اما نباید فراموش کنیم روسیه جزو قدرت های بزرگ دنیا است که قهرمان هم شد. در تیم ما هم لژیونرهای بزرگی هستند که در جای جای جهان مثال زدنی هستند. این شرایط خیلی قشنگ است. روسیه هم در کشور و زمین خود و با تماشاچیان خود بازی کرد. بچه ها هم بازی خیلی قشنگی از خود نشان دادند. به هر حال گاهی شرایط از دست خارج می شود.

جلوه درباره انتقاد به سرمربی تیم والیبال بزرگسالان گفت: من هیچوقت نمی توانم انتقاداتی که به مربی بزرگی چون کولاکوویچ می شود را تکرار کنم و با ایشان هم کار کرده ام. ایشان مربی خوب و زحمتکشی است و علاوه بر مربی تمامی بازیکنان هم تلاش خود را می کنند. والیبال ما پیشرفت صعودی خوبی داشته است و این خیلی قشنگ است. هدف ما برای المپیک است. شرایط بازی ها طوری است که ایران شانس دارد و شکی هم نیست که ایران در المپیک بازی می کند.

وی در پاسخ به اینکه در کدام المپیک به تیم بزرگسالان راه پیدا خواهید کرد، تصریح کرد: همین حالا هم بچه هایی مثل یلی و حضرت پور از تیم ما آنجا هستند. آقایان شریفی و اسفندریار و توخته بودند. خود من هم این شرایط را داشتم و شرایط قشنگی است و نگاه ویژه ای به بازیکنان جوان می شود. تجربه نشان می دهد که هروقت به بازیکنان جوان اعتماد شده، این اعتماد خدشه دار نشده. در المپیک 2020 و 2024 نسل ما به والیبال می رسد. البته تیم فعلی ما چیزی کم ندارد اما امیدوارم جایگزین های خوبی باشیم.

این بازیکن موفق درباره گلایه سعید معروف از انتقادات، تصریح کرد: انتقاد مردم به نظر من هم خیلی قشنگ نیست. والیبال ما از جایی که برایمان خیلی قشنگ بود در آسیا جزو 4 تیم شویم یا از تیم های بزرگ ست بگیریم به جایی رسیده که حالا داریم با تیم های قدرتمند بازی می کنیم. شادی و انرژی که بچه ها می گیرند از حرفهای مردم است و ما هم تاثیر مثبتی از مردم گرفتیم و خیلی قشنگ است که با حمایت هایشان باعث شادی مردم شوند. خیلی خوب است که از ایران توقع بیشتری می رود و کشور خودمان را در سطح بالایی می بینیم.
در فاصله یک میان برنامه، مادر جلوه نیز بدون اطلاع قبلی این بازیکن به استودیو آمد و جلوه در واکنش گفت: از دیدن مادرم جا خوردم و من هم عید قربان را تبریک می گویم که عید بزرگی است.

ساناز تندروان مادر مهدی جلوه نیز درباره درخواستی که برای دیدار با رهبر داشت، توضیح داد: بچه ها دو سال پیش قهرمان نوجوانان جهان در بحرین شدند. آن موقع به بچه ها قول هایی زیادی داده بودند اما حتی با وزیر هم دیدار نداشتند و خیلی ساده و سطحی از کنار این قهرمانی گذشتند. من همیشه اخبار را می دیدم که نخبه ها را پیش مقام معظم رهبری می برند و دوست داشتم بچه های ما هم استثنا نباشند. این درخواست را کردم و خوشحالم که صدای مرا رساندند.

وی افزود: خیلی ها می پرسند آیا من تقاضایی هم از رهبر انقلاب داشته ام؟ من فقط خواستم برای ما دعا کنند و همین که بچه ها قهرمان شدند خیلی خوب است. مقام معظم رهبری هم قد پسرم را پرسیدند و گفتند خدا فرزندتان را برایتان حفظ کند.
تندروان درباره نحوه پرورش یک قهرما ن گفت: قهرمان همه مردم ما هستند که چه در هشت سال دفاع مقدس چه قبل  و بعد از آن شگفتی آفریدند. قهرمان های اصلی ما آزاده ها و شهدا و جانبازان هستند. شاید بشود گفت تلاش چندین نفر جمع می شود و در یک نفر تجلی پیدا می کند. مادران حالا، بچه هایشان را همه جور کلاسی را می فرستند بدون اینکه پتانسیل کودکشان را بدانند. اما باید اول بدانند استعداد کودکشان در چه زمینه ای است.

وی یادآور شد: برادرم، همسرم، برادرهای همسرم همه والیبالیست بودند و هر وقت به هم می رسیدیم وقت غیبت نداشتیم و درباره آبشار و سرویس حرف می زدیم. ویژگی های فیزیکی مهدی و قرار گرفتن او در این جو به والیبالیست شدن او کمک کرد.

در ادامه جلوه درباره تکرار قهرمانی نوجوانان با تیم جوانان توضیح داد: ما سه قهرمانی تا به حال داشتیم سال 2017 نوجوانان جهان، 2018 قهرمانی آسیا و 2019 قهرمانی جوانان. ما ایتالیا را سه دو بردیم و آنها در دلشان بود که مشت اول را که محکم خورده بودند با مشت محکمتری جواب بدهند. آنها خیلی قوی ظاهر شدند ولی ما فقط به یک ست از آن بازی نیاز داشتیم تا صعود کنیم. ایتالیا تا روزی که با ما بازی کرد هیچ باختی نداشت و یک ست به روسیه و یک ست به ایران باخته بود. در بازی نهایی آقای ولاسکو که سرمربی تیم ملی ایران بودند و مربی پایه های ایتالیا هستند با انگیزه بالا و انرژی بالایی آمدند. ایتالیا برای چهار بار به فینال رسیده بود و نتوانسته بود قهرمان شود. ما برای اولین بار بود. ایتالیا دوست داشت با حضور ولاسکو بالاخره به قهرمانی برسد. ما سخت بود به این مرحله برسیم و نمی خواستیم اما و اگری باقی بگذاریم.

تندروان نیز در پایان گفت: کاش همه فدراسیون ها قدر بچه هایشان را بدانند. این ها سه سال است در اردو هستند و مربی شان آقای وکیلی که دارند با او اعزام می شوند و کادرشان این بچه ها را با سختی و ممارست به اردوهای متنوع می برند و از عمق کشور استعدادها را پیدا می کنند و ای کاش این اتفاق در همه فدراسیون ها باشد.

254 251

کد خبر 1288852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =