کانون زبانی‌ها روایتگر قصه‌های خود خواهند شد

کانون زبان ایران از زبان‌آموزان و مدرسان این مجموعۀ آموزشی دعوت به عمل می‌آورد تا با شرکت در اولین دورۀ بخش ویژۀ کانون زبان ایران در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روایتگر قصه‌های خود به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی و اسپانیایی شوند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی کانون زبان ایران، بازخوانی یا بیان روایی قصه‌های کهن، بیان آئین و رسوم ایرانی در قالب تجربه‌ای شخصی و معرفی زیبایی‌ها، مفاخر و ویژگی‌های فرهنگی ایران در قالب قصه به زبان‌های یاد شده از موضوعاتی است که راویان قصه‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره گیرند.

بنابراین گزارش، زبان آموزان ۱۰ تا ۱۷ سال، زبان آموزان ۱۸ سال به بالا و همچنین مربیان و مدرسان کانون زبان ایران می‌توانند در فیلمی ۹۰ ثانیه‌ای به روایت قصۀ خود پرداخته و سپس آن را در قالبmp۴ و با حجم حداکثر ۴۰۰ مگابایت تا تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۳۹۸ در سایت مربوط به جشنواره به آدرسwww.kanoonfest.ir بارگذاری نمایند.

همچنین تصویربرداری موبایلی حتما باید به صورت افقی و دارای صدای مطلوب باشد و انتخاب پوشش، مناسب با محتوای قصه و منطبق با شئونات اسلامی صورت پذیرد. توصیه می‌شود استفاده از نمادهای فرهنگی و ویژگی‌های بومی و سنتی هر استان و توجه به فضای محیطی، علائم، تابلوها و... در پس زمینۀ فیلم مد نظر شرکت‌کنندگان قرار گیرد.

علاوه براین، ضروری است چکیدۀ فارسی آثار ارسالی در سایت جشنواره ثبت شود.

گفتنی است، پنج اثر برتر توسط هیات داوران انتخاب و جوایز ایشان مطابق با اعلام جشنواره اعطا و آثار برگزیده از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری منتشر خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره در آدرس www.kanoonfest.ir  مراجعه نمایند و یا با دبیرخانۀ جشنواره با شماره تلفن ۸۸۴۹۲۴۹۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1289208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =