دو کودک ناشنوا برگزیده جشنواره قصه‌گویی شدند

برگزیدگان بخش فراگیر بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات داوران بخش فراگیر برای کودکان دارای نیازهای ویژه متشکل از علی خانجانی، سیدعلی کاشفی‌خوانساری، مژگان خلیل‌پور و مهدیه مهدویان پس از بررسی ۱۳ اثر راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای، دو اثر را به عنوان برگزیده و یک قصه را به عنوان اثر تقدیری معرفی کردند.

 داستان‌های «سه تخم هندوانه» و «دخترک مو فرفری» با قصه‌گویی طاهره بشیر و سپیده ابراهیمی در روزهای برگزاری جشنواره بر روی صحنه و برای مخاطبان اجرا خواهند شد. این دو اثر برگزیده از استان‌های تهران و چهارمحال و بختیاری به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال شده‌اند.

همچنین طلعت کمال‌زاده با داستان «موش گرسنه» از استان هرمزگان به عنوان قصه‌گوی قابل تقدیر در این بخش شناخته شده است.

هیات داوران که بررسی آثار بخش نوجوان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را نیز بر عهده داشت، «انتخاب قصه متناسب با ارزش‌های اسلامی و ایرانی»، «برخورداری قصه از پیام متناسب با گروه سنی مورد نظر»، «بهره‌مندی قصه از قابلیت روائی و زبان تصویری قوی»، «میزان انسجام و توالی حوادث قصه»، «خلاقیت در سازماندهی و پرداخت قصه»، «فضاسازی متناسب با هدف و محتوا برای شروع قصه»، «تدبیر در جمع‌بندی و اتمام قصه در زمان مناسب»، «توانایی و مهارت قصه‌گو در دست‌یابی به اهداف مورد نظر و انتقال پیام»، «نوآوری در شیوه‌ اجرا»، «توانایی بیان قصه متناسب با نیاز، درک و فهم و حوصله گروه سنی مخاطب» و «مهارت در استفاده مناسب از زبان بدن» را بخشی از معیارهای انتخاب خود بیان کرده‌ است.

در دور نخست این رقابت ۷۰ اثر فراگیر به دبیرخانه‌ این جشنواره ارسال شده بود.

بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در روزهای ۲ تا ۵ بهمن در تهران برگزار می‌شود.

57244

کد خبر 744025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =