صیاد متخلف زنده گیری پرنده در شهرستان کوهرنگ دستگیر شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان از دستگیری یک نفر صیاد متخلف با ۲۰ قطعه پرنده سهره طلایی در منطقه بازفت، حوالی منطقه شکارممنوع خداآفرین در شهرستان کوهرنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،شهرام احمدی گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در حین گشت و کنترل در منطقه بازفت، حوالی منطقه شکارممنوع خداآفرین در شهرستان کوهرنگ یک نفر متخلف را در حین صید و زنده گیری ۲۰ قطعه سهره طلایی، شناسایی و دستگیر کردند.WhatsApp-Image-2019-08-10-at-23.17.53.jpeg

 وی افزود: از این متخلف ۲۰ قطعه سهره طلایی و سایر ادوات صید پرندگان کشف و ضبط و پرونده این متخلف جهت طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد. 

این مقام مسئول عنوان کرد: ۱۷ قطعه از این سهره‎ها که قابلیت رهاسازی به طبیعت را داشتند، در همان جایی که صید شده بودند با دستور مقام قضایی توسط مأموران یگان حفاظت رهاسازی شدند. 

  احمدی خاطرنشان کرد: شکار و یا زنده گیری هر گونه پرنده وحشی، بدون داشتن مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست غیر قانونی بوده و پیگرد قضایی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به تلاش و کنترل مناطق حفاظت شده توسط مأموران یگان حفاظت از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تخریب محیط زیست با شماره های ۱۵۴۰ و ۳-۳۲۲۲۳۵۷۲ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است ،منطقه شکار ممنوع خداآفرین با وسعت ۵۲۲۷۲ هکتار در شهرستانهای کوهرنگ و اردل چهارمحال و بختیاری واقع شده و از سال ۱۳۹۱ طی دو نوبت هرکدام به مدت ۵ سال به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شده است.

۴۶

کد خبر 1289444

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =