۳۹۵ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در چهار ماهه اول سال ۹۸ در این استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند گفت با تلاش و کوشش محیط بانان فداکار و زحمتکش استان لرستان تعداد ۳۹۵ نفر متخلف زیست محیطی در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ در این استان دستگیر شده و پرونده آن ها به محاکم قضایی ارجاع گردیده است.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده است که در این راستا ۱۱۷ تور ماهیگیری، ۴ دستگاه موتور برق، ۶۳ قلاب و ۸۳۷ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ

وی با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان بیان داشت: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم تعداد ۴۳ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد ۳ قبضه آن ها سلاح بدون مجوز می باشد.

ایشان میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را ۱۴۸۴۵۱۸۰۰۰ ریال اعلام نمود و بیان داشت: از این میزان ضرر و زیان،  ۶۱۸۸۹۸۰۰۰ ریال وصول شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تخلفات زیست محیطی گفت: جهت کاهش تخلفات زیست محیطی در سطح مناطق تحت مدیریت و آزاد از ابتدای سال تا کنون ۴۹۲ ساعت کلاس آموزش با حضور محیط بانان در سراسر استان برگزار شده است.

۴۶

کد خبر 1289515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =