رئیس اتاق بازرگانی ایران:
مقابله با جنگ اقتصادی، اجرای قوانین خاص را طلب می کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مقابله با جنگ اقتصادی را نیازمند اجرای قوانین خاص عنوان کرد و گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مقرر است قرا است یک کمیته سه جانبه متشکل از کارشناسان اتاق بازرگانی، مجلس و صنعت تشکیل شود تا برای رفع موانع جنگ اقتصادی راهکارهای مناسبی تهیه و اجراء شود.

به گزارش خبرآنلاین :غلامحسین شافعی صبح روز شنبه در شصت و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس قوه قضائیه ،  دادستان کرج،  نمایندگان مجلس  وجمعی از فعالان اقتصادی و اعضای این نشست حضور داشتند افزود:  رفتارها و تصیم های قوه قضائیه در مدیریت جدید امید و نیروی تازه ای را به جامعه تزریق می کند و ذکر یک نکته در اینجا ضروری است که برای کمک کردن به کاهش پرونده های قضایی و یا کاهش زندانی ها باید ضمن تقویت اقتصاد،  به رشد اشتغال و در نهایت کاهش بیکاری فراهم شود.

وی موقعیت مناسب استان البرز در کشور از جمله نزدیکی به پایتخت را از ویژگی های این خطه در مسیر توسعه فعالیت های تولیدی و تجاری عنوان کرد. 

وی با ذکر این نکته که دو نماینده استان  البرز در کمیسیون های مجلس حضوری مهم دارند که برای این استان یک ظرفیت محسوب می شود افزود: علاوه برآن  تلاش های سازنده‌ای در اتاق بازرگانی البرز انجام شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کشور گفت: مقام معظم رهبری همواره تاکیدات مهمی در خصوص مسائل اقتصادی داشته اند و نیاز است حرف های مسئولان در این حوزه عملیاتی شود.

وی به بودجه سال و رقم بزرگ کسری بودجه اشاره کرد و افزود: فعالان اقتصادی نگران این‌ هستند که به روش ها ی مختلف برای جبران کسری بودجه، مالیات ها در واحدهای تولیدی شناسنامه دار افزایش یابد.

وی عنوان کرد: از دولت و مجلس می خواهیم که با قاطعیت و جسارت کاری کنند تا موضوع مالیات بر پایه سرمایه جلوتر رود، معافیت های مالیاتی از بین برود و فرارهای مالیاتی شناسایی شود تا فشار بر واحدهای تولیدی شناسنامه دار سالم در سال جاری زیاد نشود؛ چون نگرانی های فعالان اقتصادی در این خصوص فراوان  است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد استفاده از ظرفیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: عملکرد این شورا در بهبود فضای کسب و کار می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی کشور باشد.

شافعی اظهار کرد: انسجامی که در البرز می بینیم یک موهبت است و باید حمایت از بخش خصوصی بیشتر شود، ما در بحث اقتصاد خیلی مشکل داریم همه اینها را نمی شود حل کرد، باید طبق اولویت بندی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استانی موارد را در دستور کار قرار دهیم و هرآنچه از دستمان برآید برای این شورا در  البرز انجام دهیم.

دبیر ر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کشور افزود:  توزیع قدرت بین سازمان های دولتی در استان ها با هدف رفع موانع اقتصادی  ضروری است.

46

کد خبر 1292618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =