دستگیری سارقان اماکن خصوصی و لوازم خودرو در کرج

فارس نوشت: فرمانده انتظامی استان البرز گفت: سارقان اماکن خصوصی، مغازه و داخل خودرو در کرج دستگیر شدند و به ۳۲۸ فقره سرقت در مناطق حصارک، باغستان و مهرشهر کرج اعتراف کردند.

سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرزگفت: اواخر مرداد ماه سال جاری ماموران کلانتری ۳۲ حصارک در حین ماموریت به سرنشینان یک دستگاه خودرو ۴۰۵ مشکوک شده و بلافاصله دستور توقف خودرو را صادر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: راننده خودرو به محض مشاهده خودرو گشت پلیس قصد فرار داشت که با اقدام به موقع ماموران خودرو متوقف شد و سرنشینان آن که چهار نفر بودند، دستگیر شدند و از داخل خودرو آن ها دو دستگاه ضبط و پخش خودرو کشف شد.

وی اظهار کرد: متهمان دستگیر شده مخفیگاه سایر اعضای باند را لو دادند که ماموران بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از تحت محاصره قرار دادن مخفیگاه سارقان، همدستان آن ها را که چهار مرد و یک زن بودند، دستگیر شدند و از مخفیگاه آن ها مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل تجهیزات داخل خودرو، لوازم خانگی، فرش، دوچرخه، پلاک خودرو و ... کشف شد.

محمدیان مطرح کرد: متهمان به همراه پرونده مقدماتی و اموال مکشوفه برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شدند و در بازجویی کارآگاهان اعتراف کردند که با تشکیل یک باند ۹ نفره و با استفاده از دو دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و تیبا اقدام به ۳۲۸ فقره سرقت کرده اند.

وی افزود: این سرقت ها شامل ۲۵۰ فقره سرقت داخل خودرو و ۷۸ فقره سرقت از اماکن خصوصی، مغازه و ... در مناطق باغستان، حصارک و مهرشهر کرج است؛ سارقان اموال مسروقه را به یک مالخر می فروختند که با تلاش کارآگاهان نامبرده نیز در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

محمدیان با بیان اینکه تاکنون ۵۰ نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، گفت: تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد و از طریق پیامک و تماس تلفنی به شهروندانی که مورد سرقت قرار گرفته اند، برای شناسایی اموالشان اطلاع رسانی خواهد شد.

46

کد خبر 1292860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =