جلد سوم «کآشوب» منتشر شد/روایت‌هایی از سلمان باهنر، محمدعلی فارسی، سیداحمد مدقق و ...

«کآشوب» مجموعه روایت‌هایی از نسبت نسل‌های متفاوت امروز با شغل‌ها و گرایش‌های مختلف درباره واقعه سال ۶۱ هجری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «زان‌تشنگان» روایت‌های واقعی و مستند از نسبت نسل‌های متفاوت امروز با واقعه‌ سال ۶۱ هجری است. در این کتاب ۲۴ نفر از گروه‌های مختلف اجتماعی با دیدگاه‌های متفاوت، درباره‌ رابطه‌ خودشان و محرم نوشته‌اند. افرادی با شغل‌ها و گرایش‌های فکری مختلف که به خاطر تفاوت سبک زندگی هرکدام از زاویه‌ای به این ماجرا نگاه کرده‌اند. علاوه بر این، روایت‌ها رنگ و بوی عزاداری‌های منحصر به فرد شهرهای مختلف ایران را هم دارد. محرم‌های نجف‌آباد در دهه‌ شصت، عاشورای ۷۳ مشهد، روضه‌های مسجد ارک، آیین گل‌مالی خرم آباد،‌ آش جواب در یکی از روستاهای جنوبی و ظهر روز دهم در قزوین بخشی از فضاهایی هستند که در این کتاب روایت شده‌اند. نویسندگان دعوت شده به این مجموعه تلاش کرده‌اند گزارشی صادقانه و عینی از رویدادهایی بدهند که در همین روزها اتفاق افتاده ولی هنوز در سایهی عاشورای حسینی است.

نفیسه مرشدزاده دبیر کتاب زان‌تشنگان است و سلمان باهنر، محمدعلی فارسی، حامد شکیبانیا، محمد ملاعباسی،‌ سید احمد مدقق، احسان ناظم بکایی و... نویسندگان روایت‌های این کتاب هستند.

زان‌تشنگان، کتاب سوم مجموعه «کآشوب» است؛ مجموعهای که بنا دارد اگر خدا بخواهد هر سال از منظری دیگر و آدمهایی دیگر به حال و هوای امروز ما و روضهها نگاه کند. نشر اطراف تاکنون کتاب‌های «کاشوب۱» و «رستخیز» را از این مجموعه منتشر کرده که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1292907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =