با حضور استاندار، قطار منازل تعمیراتی سیل زدگان مازندران به ایستگاه آخر رسید / افتتاح سی و هشتمین منزل تخریبی سیل زدگان

استاندار مازندران صبح امروز پس از افتتاح پروژه احداث بی ۶۳ کیلو ولت در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ساری با حضور در روستای مرزرود رودپی جنوبی این شهرستان، آخرین منزل تعمیراتی و سی و هشتمین منزل تخریبی ناشی از سیل امسال را افتتاح کرد. ‎

به گزارش خبرآنلاین از ساری ، احمد حسین زادگان در آیین افتتاح منازل احداثی برای سیل زدگان ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان والامقام بویژه شهیدان رجایی و باهنر با اشاره به این که کار مرمت آخرین واحد از ۵۵۰۰ واحد تعمیراتی سیل اخیر به پایان رسیده است و خوشحالیم که این اتفاق خوب در هفته دولت رقم خورده است، گفت: کار احداث سی و هشتمین واحد تخریبی سیل اخیر نیز با صبوری مردم و نقش آفرینی دستگاه های متولی به اتمام رسیده است.

استاندار تعداد واحدهای خسارت دیده از سیل استان را ۰۰ ۶۵ واحد عنوان کرد که از این تعداد ۳۸۴ واحد احداثی با پیشرفت فیزیکی میانگین ۶۵ در صد درحال انجام است، اظهار داشت: ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به بانک معرفی شده که از این میزان ۹۰ میلیارد  تومان جذب و ۲۷ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت شده است و همچنین به بیش از ۲۰۰۰واحد تسهیلات بانکی و بلاعوض معیشتی داده شده است.

وی با اشاره به این که پیش بینی می شود کار واحدهای احداثی طبق وعده در زمان موعود تکمیل شود، افزود: از همه دستگاه ها، فعالان و نیروهای جهادی، مردمی و سپاه و رسانه ها که در همه مراحل کمک کردند قدردانی می کنم.

استاندار مازندران همچنین در این مراسم بر تعهد دولت به تحقق وعده هایش به سیل زدگان در پرداخت کمک های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت تاکید کرد و گفت : با سامانه ای شدن ثبت نام خسارت دیدگان سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال، سعی شده تا میزان نظارت و کنترل در وضعیت پرداخت ها افزایش یابد و از این طریق از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری شود.

وی افزود: مشکلاتی در شروع و فرآیند کار برای پرداخت خسارات حوزه کشاورزی بین دستگاه ها و بانک ها به وجود آمد که با دستور و تاکید رئیس جمهور در خصوص رفع این مشکلات و شروع پرداخت خسارت ها این روند هم اصلاح شده است.

حسین زادگان گفت : انجام هماهنگی در این زمینه شاید موجب کندتر شدن روند پرداخت خسارت ها شده باشد اما سیل زدگان بدانند که پرداخت خسارت ها انجام می شود و به قول معروف "دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد".
وی اضافه کرد: امروز و با بهره برداری واحد مسکونی در روستای مرزرود رودپی جنوبی شهرستان ساری پرونده تعمیر خانه های سیلزدگان مازندران بسته شد و قطار این امر مهم به ایستگاه آخر رسید.  

46

کد خبر 1293025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =