اتمام تعمیرات ۱۵ هزار مسکن سیل زده لرستان / تخصیص ۲۲۰ میلیارد اعتبار عمرانی به استان

رییس بنیاد مسکن کشور در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده این شهرستان گفت : روند بازسازی در لرستان بسیار مطلوب انجام می‌شود و تاکنون کار تعمیرات ۱۵ هزار مسکن سیل زده به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علیرضا تابش در این رابطه گفت: تاکنون تعمیر ۱۵ هزار واحدمسکونی سیل‌زده به اتمام رسیده و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد از ۷ هزار و ۸۰۰ واحد احداثی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و عقد قرارداد شده‌اند.

رئیس بنیاد مسکن از پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به سیل زدگان خبر و ادامه داد: علاوه بر این ۲۵ هزار تن سیمان رایگان به دست مردم داده شده و همچنلن ادامه دارد.

تابش بیان داشت: در حال حاضر ۳۶ درصد عملیات احداث ۵ هزار و ۶۰۰ واحد انجام شده، ضمن اینکه برای مرحله دوم اعتبار قابل ملاحظه‌ای جهت تعمیر و احداث منازل سیل‌زده جاماندگان پیش‌بینی شده است، به نحوی‌که ۳۲۵ میلیارد تومان علاوه بر ۸۰۰ میلیارد تومان مرحله نخست برای ۴ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری و ۵ هزار و ۵۰۰ واحد احداثی تأمین شده است.

پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض

وی با اشاره به پیش‌بینی ۱۲۶ میلیارد تومان برای کمک بلاعوض علاوه بر ۱۲۰ میلیارد بلاعوض پرداخت شده مرحله اول، افزود: این حجم کار گسترده و تأمین پشتیبانی در کشور بی‌سابقه بوده است.

رئیس بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی کشور اما از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده برای سیل‌زدگان، تاکنون هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت و عقد قرار شده است.

تابش از اختصاص ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی به لرستان، بیان داشت: ۸۰ درصد این تخصیص نقدی بوده و به استان ابلاغ شده است.

وی کار در مناطق سیل‌زده را بر اساس طرح مشاورین و نه داشتن معارض در هر دو بخش غربی و شرقی پلدختر عنوان و تصریح کرد: با این وجود بخشی از کار مربوط به دیگر دستگاه‌های اجرایی بوده که بایستی حل شود.

تاکید بر بازسازی واحدها تا قبل از بارندگی ها

رئیس بنیاد مسکن اظهار داشت: سعی داریم تا قبل از شروع بارندگی‌ها نقاط بحرانی و در معرض سیل را پوشش دهیم که همکاری مردم در تسریع کار بسیار حائز اهمیت است. تابش با تأکید بر اینکه تا لحظه آخر بازسازی در کنار مردم هستیم، افزود: درروستای «ملاوی» پلدختر مشکل زمین وجود دارد که در نهایت به اهالی پیشنهاد تعیین رقم برای تملک زمین در دیگر روستاها داده شده است.

۴۶

کد خبر 1294357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =